Rus Blockchain Oylama Sistemi GitHub’da Görünüyor

Blockchain
Blockchain
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rus hükümeti seçim için blockchain üzerine yatırım yapmaya devam ediyor. Rusya, Eylül ayında blockchain tabanlı bir e-oylama sistemi pilot uygulamaya hazırlanırken, ülkenin federal seçim otoritesi platformun kaynak koduna halkın erişimini sağladı.

Kaynak kod

Rusya Merkez Seçim Komisyonu (CEC) tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre, e-oylama sisteminin kaynak kodu kısmen 7 Eylül’de GitHub’da yayınlandı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

İlk sürüm, akıllı sözleşmeler için kaynak kodunu ve geliştirici defterleri ve oy sayımından sorumlu sunucular gibi e-oylama platformunun ön uç öğelerini içeriyor.

CEC’e göre, e-oylama platformunun iç unsurlarının 10 Eylül’de yayınlanması bekleniyor. Yayın sırasında, GitHub’daki en son yayınlar 7 Eylül’de yayınlandığından kodun iç kısmının hala yayınlanmadığı iddia ediliyor.

Rusya, Rusya Federal Meclisi’nin alt meclisi olan State Duma için yaklaşan seçimlerde blockchain destekli oylama sistemine pilotluk etmeye hazırlanıyor.

Pilot uygulama

13 Eylül için planlanan Duma seçimlerinin başlangıçta Eylül 2021’den önce gelmesi bekleniyordu. Diğer federal ofisleri de içeren seçimler, Rusya’nın 2020 yazında Anayasa değişikliklerine ilişkin bir oylama sırasında blockchain oylama sistemini pilot olarak kullanmasından kısa bir süre sonra geldi.

4 Temmuz’da yürürlüğe giren değişiklikler, Başkan Vladimir Putin’in 2036’ya kadar altı yıllık iki dönem daha hizmet etmesine izin veriyor. Oylamada, blockchain sisteminin bir dizi hataya ve büyük veri ihlallerine maruz kaldığı bildirildi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Yaklaşan e-oylama sistemi, Rusya’nın devlete ait telekomünikasyon sağlayıcısı Rostelecom ve büyük yerel blok zinciri şirketi Waves Enterprise arasındaki işbirliği ile geliştirildi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!