Kripto Para Dünyasındaki En Büyük Gizemlerden Birisi, Netflix Belgeseli Oluyor! Konusu Çok İlginç!

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektöründeki en büyük gizemlerden biri, bir Netflix belgeselinde hayat bulacak.

Çevrimiçi video akışı devi, paylaştığı bir tweet’te, “Kimseye Güvenme: Kripto Kralını Avla ” başlıklı bir araştırmacı belgesel yayınlayacağını söyledi.

Belgesel, iki yıl öncesine kadar Kanada’nın en büyük kripto para borsası olan Quadrigacx’in kurucusu ve CEO’su Gerald Cotten’i konu alıyor.

Kanadalı Cotten, 2018 yılının Aralık ayında Hindistan’da bir balayındayken öldü, ancak ölümü Ocak 2019’a kadar açıklanmadı.

QuadrigaCX CEO’sunun, ölümü sırasında 145 milyon dolar (190 milyon Kanada doları) değerinde olduğuna inanılan, borsanın gözetimindeki kripto varlıklarına erişmek için gereken özel anahtarlara sahip tek kişi olduğu iddia ediliyor.

Netflix, belgeselin gelecek yıl yayınlanmaya başlayacağını söyledi.

“KİMSEYE GÜVENME: KRİPTO KRALINI AVLA

Kripto para multimilyoneri Gerry Cotten’in şüpheli ölümünü ve onlardan çaldığına inandıkları kayıp 250 milyon doları ortaya çıkarmaya çalışırken bir grup yatırımcıyı takip edin. İlk gösterim 2022’de.”

Cotten’ın yabancı bir ülkede ani ölümü ve milyonlarca dolar değerindeki kripto varlığının ortadan kaybolması, Cotten’ın ölümünü taklit etmiş olabileceği şüphelerini içeren komplo teorilerine yol açtı.

Canadian Broadcasting Corporation tarafından Mayıs ayında yayınlanan bir raporda Cotten’ın dul eşinin, avukatı aracılığıyla “öldüğü sırada Bay Cotten ile birlikte olduğunu ve kesinlikle öldüğünü” söyleyerek teoriyi inkar ettiği aktarıldı.

QuadrigaCX, Cotten’in ölümünden kısa bir süre sonra iflas işlemlerine başladı ve Mayıs ayına kadar, yaklaşık 76.000 alacaklıya ödemek için geri alınan miktar toplam 36.357,894 dolar (46 milyon Kanada doları) oldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!