BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$44,633.42
+2.72%
$3,134.32
+3.52%
$1.00
+0.28%
$163.41
+1.9%
$25.22
+4.09%
$381.36
+1.1%
$6.36
+15.84%
$4.33
+1.43%
$43.33
+1.96%
$44,633.42
+2.72%
$3,134.32
+3.52%
$1.00
+0.28%
$163.43
+1.91%
$1.00
+0.1%
$1,151.27
+3.52%
$248.03
+3.17%
$50.86
+0.08%
$122.30
+1.17%

Kripto Para Korku Endeksi, Aç Gözlülük Seviyesinde! Bu Ne Anlama Geliyor?

Korku ve Açgözlülük Endeksinin de gösterdiği üzere, kripto para piyasasındaki genel durum hala çok olumlu.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçen ayki büyük fiyat artışını takiben çok fazla bir düşüş yaşamadı. Korku ve Açgözlülük Endeksinin de gösterdiği üzere, kripto para piyasasındaki genel durum hala çok olumlu görünüyor.

Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasanın artık “aşırı açgözlülük” evresine girdiğini gösteriyor. Kripto Para piyasası son birkaç haftadaki yukarı yönlü seyrini sürdürmeye devam ediyor.

Ağustos ayının ilk haftası, piyasa aşırı korku bölgesinden sadece korku bölgesine geçtiğinde yatırımcılar derin bir nefes almışlardı. Bu ideal olmasa da piyasanın yukarı yönlü bir ilerleme kaydettiğini göstermişti. Bir hafta boyunca devam eden yükseliş trendi, birçok kripto paranın durumunu nötr hale getirmişti. Ardından, “açgözlülük” bölgesine hızlı bir geçiş yaşandı. Bitcoin de 40 bin dolar seviyesine çıkmıştı. Bu yükselişin ne kadar süreceği bilinmiyordu. Bu yüzden yatırımcılar bunu fırsatı kaçırmak istemediler ve kripto para piyasasına tekrardan para girişleri yaşandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64 bin dolara ulaşmasının ardından iki aydan fazla bir süredir düşüşte olan Bitcoin ilk kez geçen hafta 48 bin dolar seviyesini kırmayı başardı. Korku ve Açgözlülük Endeksi dün ölçekte 78 ve bugün 76 puan alarak “aşırı açgözlülük” seviyesine geçti. Bu, yatırımcıların yükselişlerin devam edeceğini düşünmesine sebep oldu ve kripto paralara yatırım yapmaya devam etmelerindeki en büyük etken oldu.

Coinzilla Banner (728x90)

Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin “aşırı açgözlülük” içinde olmasıyla birlikte piyasada muazzam bir satın alma baskısı oluştu. Nakit para, piyasaya tekrardan girdi ve kripto paraların fiyatları aşırı yükseldi. Bunu takiben, kripto piyasası tekrar 2 trilyon dolara ulaştı. Altcoin’ler, Bitcoin’e göre daha fazla yükseliş gerçekleştirdiler.

Kripto Para Korku Endeksi, Aç Gözlülük Seviyesinde! Bu Ne Anlama Geliyor? 1 - korku endeksi ac gozluluk seviyesinde bu ne anlama geliyor
Bitcoin Grafiği. Kaynak: TradingView

Şu anda 48 bin dolar seviyesi civarında işlem gören Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrar ulaşacak gibi görünüyor. Grafikler ve göstergeler bu boğa rallisinin devam edeceğine işaret ediyor. Piyasa şu anda yükseliş momentumunu elinde tutmaya devam ediyor. Fiyatlarda küçük düşüşler yaşanabilse bile, piyasanın boğaların kontrolü altına girdiğini ve yükselme trendinde olduğunu görmekteyiz.

Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar, Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. Borsalara giren kripto paraların, borsalardan dışarı taşındığı görülüyor. Bu da yatırımcıların kripto paralarını şahsi cüzdanlarda saklamak için borsalardan dışarı taşıdığı anlamına geliyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak NewsBTC

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.