Kripto Para Piyasa Değeri Artıyor! Bitcoin ve Altcoin’ler Toparlanıyor!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Classic yüzde 33 arttı ve BTC haftalık en yüksek seviyeye ulaştı. Bunlara bağlı olarak da kripto piyasa değeri neredeyse 1 trilyon dolara kadar çıktı.

Bitcoin, dünkü küçük geri çekilmeden sonra tırmanmaya devam etti ve yeni bir haftalık en yüksek seviyeyi işaretlemek için 21.500 doların üzerine çıktı. ETH aylık bir zirve ve Solana, Polkadot, MATIC, BNB’den diğer önemli artışlar grafiği çiziyor.

Bitcoin 21 Bin Doların Üzerinde Tutunuyor!

Aslına bakacak olursak son yedi gün, lider kripto para birimi için iyi gitmiyordu. Varlık daha önce 22.000 dolardan reddedildi ve yavaş yavaş değer kaybediyordu.

Durum hafta ortasında ABD’nin yeni TÜFE rakamlarını (başka bir rekor) açıklamasıyla daha da kötüleşti. Bitcoin anında volatilite ile tepki verdi ve 19.000 doların altına düştü, haftalık en düşük seviyesine gerilemiş oldu.

Ancak kısa bir süre sonra toparlanmaya başladı ve birkaç gün sonra 20.000 dolarlık kapıyı çalmaya başladı. Birkaç deneme aldı ama sonunda imrenilen seviyeyi geri aldı ve tırmanmaya devam etti.

Dün 21.000 dolarda durdurulduktan sonra boğalar olay yerine geri döndü ve BTC’yi bu hattın kuzeyine itti. Şu an itibariyle, Bitcoin yeni bir haftalık en yüksek grafiği çizdikten sonra 21.500 doların biraz üzerinde duruyor.

Btc
Kaynak: Tradingview

ETH, Altcoin’lerin Yükselişine Öncülük Ediyor!

Yukarıda bahsedildiği gibi, alternatif kripto paralar günlük bir sahnede yeşilin içindedir. Ethereum, bir günde yüzde 14’lük devasa bir artışla bu yükselişin gözdelerinden biri. ETH, 1.400 doların üzerine çıktı ve bu da yeni bir aylık en yüksek seviyeydi.

Benzer fiyat artışları Solana, Polkadot, MATIC ve Avalanche’da da görülmektedir. Bütün bunlar çift haneli rakamlarla yükseldi. Sonuç olarak, SOL 40 doların üzerinde, DOT 7 doların üzerinde, MATIC 0,8 dolara yakın ve AVAX 22 dolardan işlem görüyor.

BNB, Ripple, Cardano, Dogecoin, Shiba Inu, Tron, LEO ve Litecoin de daha büyük sermayeli altcoin’lerden iyi durumda.

Ethereum Classic, günlük ölçekte yüzde 33 artışla alt ve orta büyüklükteki altcoin’lerin en iyi performans gösterenleri arasında yer alıyor. ETC şu anda 19 dolar karşılığında el değiştiriyor.

Diğer birçok alt borsa kayda değer kazançlar elde ederken, kripto piyasa değeri bir günde 60 milyar doların üzerinde değer kattı ve uzun zamandır beklenen seviye 1 trilyon doların yakınında bulunuyor.

Kripto Para Piyasa Değeri Artıyor! Bitcoin ve Altcoin’ler Toparlanıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.