Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Eylül Ayında 30 Bin Dolara Ulaşabilecek Mi? İşte Potansiyel Senaryolar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in (BTC) fiyatı son birkaç haftadır 20.000 dolarlık bölgede ve çevresinde işlem gördüğünden, yatırımcılar lider dijital varlığın önümüzdeki aylarda önceki yüksek seviyelere çıkmaya devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

Kripto para piyasası daha sonra Eylül ayında yazın son ayına girecek ve birçok yatırımcı Bitcoin’in düşüşe geçmeden önce geçmişte önemli bir psikolojik seviye olan 30.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağını merak ediyor. Bitcoin bu yazının yazıldığı zaman diliminde 20.618 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Ek olarak, Bitcoin geçen hafta yüzde 5,02 artış gerçekleştirdi, şu anda 393 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bir kripto ticareti uzmanı CryptoYurii, Bitcoin’in tereddütlü fiyat davranışının, BTC’nin Eylül 2022’ye kadar 30.000 dolara yükselebileceğini görebilecek olan Wyckoff kurulumunun bir parçası olabileceğini düşünüyor. Kurulum, önemli bir düşüşün ardından yükseliş eğilimi olasılığını ima eden teknik bir göstergeye göre planlandı.

Bitcoin Wyckoff kurulumunda önce bir “birikim” aşaması gelir ve ardından bir kırılma gelir. Kırılma, BTC için yaklaşık 30.000 dolar olan belirli bir miktara ulaştığı anda, fiyat hareketi büyük olasılıkla “dağıtım” aşamasında konsolide etmeye başlayacak ve ardından düşecek.

Kripto Topluluğu Ne Düşünüyor?

İlginç bir şekilde topluluk, 31 Temmuz’a kadar 28.319 kullanıcı tarafından verilen oyların ortalaması olarak hesaplanan 36.668 dolarlık bir fiyat öngördü.

Topluluğun 31 Ağustos 2022 tahminine göre ise, Bitcoin’in varlığın mevcut fiyatından 13.563 dolar daha fazla ve yüzde 65,79 artışla 34.179 dolardan işlem görmesini öngörüyorlar.

Sektördeki Uzmanlar Bitcoin Konusunda Çok İyimser Değil!

53 kripto para piyasası ve Web3 endüstri uzmanının fikir birliği, Bitcoin fiyatının 2022’de yılın en düşük seviyesi olan 13.676 dolara ulaşacağını ve yılı 25.473 dolarda tamamlamadan önce toparlanacağını tahmin ediyor.

Fintech uzmanları, yıl sonuna kadar bile Bitcoin’in fiyatı konusunda o kadar iyimser değiller. Panelistlerin yüzde 77’si, piyasanın resmi olarak bir “kripto kışında” olduğunu söylüyor ve sadece yüzde 29’u bu ayı piyasasının 2022’de sona ereceği görüşünde.

Bitcoin Eylül Ayında 30 Bin Dolara Ulaşabilecek Mi? İşte Potansiyel Senaryolar!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!