Ethereum Ciddi Yükseliş Gerçekleştirdi! Bunun Sebebi Nedir?

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, Cumartesi günü yüzde 15’ten fazla yükselen bu süreç için büyük bir ralli yaşadı.

Eth
Kaynak: Tradingview

Söz konusu kripto para birimi, 13 Haziran’dan bu yana en yüksek seviye olan 1.422 dolara kadar yükseldi . Coinglass verilerine göre, son 24 saat içinde yaklaşık 196.72 milyon dolar değerinde Ethereum short pozisyonu tasfiye edildi. Coinalyze tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum Cumartesi günü vadeli işlem piyasalarında işlem hacmi açısından Bitcoin‘i geçti.

Eth

Ethereum, 16 Temmuz’da Bitcoin’e karşı yüzde 12 değer kazanmayı başardı ve ETH/BTC çifti Mayıs sonundan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Bu haftanın başlarında, Ethereum Vakfı’nın önde gelen isimlerinden Tim Beiko, geçtiğimiz günlerde çok beklenen Ethereum yükseltmesinin Eylül ayında gerçekleşeceğini duyurdu. Ancak, zaman çizelgesi hala nihai değil, yani birleştirme ertelenecek.

Ethereum blok zincirinin hisse kanıtı versiyonu olan Beacon Zinciri, Aralık 2020’de kullanıma sunuldu.

Ropsten ve Sepolia’dan sonra Goerli, geçişten geçen son test ağı olacak. Bu etkinliğin, çok beklenen birleşmeden önceki son adım olacak olan Ağustos ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Ethereum’un hisse kanıtı geçişi uzun zamandır bu yıl ikinci en büyük kripto para birimi için ana yükseliş katalizörü olarak görülüyor, bu yüzden en son fiyat artışı tahmin edilebilirdi.

Yine de Ethereum, 4.878 dolarlık rekor seviyesinden yüzde 72’den fazla düştü, bu da en büyük kripto para biriminin tarihi zirvesini geri almak için çok fazla zemin kazanması gerektiği anlamına geliyor.

Ethereum Ciddi Yükseliş Gerçekleştirdi! Bunun Sebebi Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.