Kripto Para Transferleri Hükümet Tarafından Takip Edilebilir Mi?
Kripto Para Transferleri Hükümet Tarafından Takip Edilebilir Mi?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Para Transferleri Hükümet Tarafından Takip Edilebilir Mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda yatırım araçları içerisinde en çok tercih edilen kripto paralar için kripto para transferleri hükümet tarafından takip edilebilir mi sorusu ön planda yer almaya başladı. Meydana gelen dolandırıcılık durumlarından ötürü insanlar hükümet kanadından bir destek alabilecekler mi alamayacaklar mı diye araştırmalarına devam ediyor.

Kripto paralar hükümet kanadından kontrol edilmek için uğraşılsa bile bu durum kurucular ile alakalı bir durum. Gerekli işlemler için her ne kadar devlet tarafından vergi alınarak, kontroller yapılsa bile bu şahıslar üzerinde değil sadece borsa üzerinde meydana geliyor. Genel borsalardan alınan vergiler ile beraber hükümet sürekli kripto para alım ve satımlarını kontrol altında tutuyor.

Fakat, yine de henüz hükümetler kişiler (yatırımcılar) arasında yapılan transferleri takip edememekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Para Transferleri Hükümet Tarafından Takip Edilebilir Mi?
Kripto Para Transferleri Hükümet Tarafından Takip Edilebilir Mi?

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kripto Para Transferleri Takip Edilebilir Mi?

Kripto para transferleri ve kazançları üzerinden vergilendirme söz konusu olsa da; teknik olarak yatırımcılar arasındaki transferleri takip edebilmek pek mümkün değil. Blockchain ağında milyonlarda cüzdan kodu bulunurken; bunları takip etmek oldukça pek mümkün değildir.

Zira, herhangi bir kuruma bağlılığı olmayan kripto paralar; esasında gizlilik ilkesine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Bu nedenle, ilerleyen dönemlerde ne olacağı bilinmezken, günümüzde yalnızca vergilendirilme söz konusudur.

Kripto Paralarda Güvenli Yatırım…

Kripto paralarda güvenli yatırım yapmak isteyen herkes, nasıl yatırım yapabileceklerini merakla araştırıyor. Son zamanlarda kısa sürede karlı kazanç elde etmek isteyen herkes altın ya da dolar gibi yatırım araçlarından ziyade daha çok kripto paraları tercih etmeye başladı.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kripto paralar ile yatırım yapmak isteyen kişilerin birçok adımı takip etmesi gerekiyor. Herhangi bir araştırma yapmaksızın kripto para piyasasına girmek; kazanç yerine ciddi oranlarda kayıplara yol açabilir. Bu yüzden kripto para piyasasına girecek olan herkesin iyi bir araştırma yapması buna göre bir borsa belirleyerek ona göre işlemler yapmaya başlaması gerekir.

Kripto Para Transferleri Hükümet Tarafından Takip Edilebilir Mi?