Kripto Parada Fee Nedir?
Kripto Parada Fee Nedir?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Parada Fee Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para gönderimi esnasında belirli bir ücret kesimi gerçekleşir ve fee olarak adlandırılır.

Kripto paralar transfer edilirken, kişilerin işlemlerinin güvenilir bir şekilde tamamlanabilmesi için madenciye belirli bir ücret verilmesi gereklidir.

Gönderim işlemlerinin eksiksiz ve tamamen doğru bir şekilde sağlanması karşılığında ödenen miktar oldukça düşüktür. Bu nedenle yatırımcılar güvenilir bir hizmet karşılığında fee ödemesi gerçekleştirirler. Fee ödemesi yalnızca bir cüzdandan, başka bir cüzdana ödeme sağlanırken yatırılan ödemedir. Blockchain üstünden yapılan yönlendirmeler oldukça zahmet ister ve madenciler bu görevi üstlenirler. Madenciler, kripto paraların güvenilir bir şekilde cüzdana ulaşması karşılığında ise fee alırlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Parada Fee Nedir?
Kripto Parada Fee Nedir?

Kripto Parada Fee Neden Alınır?

Fee ücreti ilk olarak Bitcoin üzerindeki spamları engellemek amacı ile tasarlanmış bir sistemdir. Zaman içerisinde kullanışlı olması ve yatırımcıların memnun olması sonucunda blockchain üzerinde kullanılan en temel yapıtaşlarından birisi olmuştur.

Aynı zamanda fee ücretlendirmesi ilk çıktığı zaman yalnızca farklı bir niyete sahip kişilerden Bitcoin ağını korumak amacında olmuştur. Bitcoin ağının çok yüklenmesini önlemek ve yatırımcıların kesintisiz bir hizmet almasını sağlamak amacı ile kalıcı yer edinmiştir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Fee Miktarı Nelerden Etkilenir?

Kripto parada fee ödemesi gerçekleştirilirken iki temel etken mevcuttur. Bu etkenlerden ilki cüzdan üzerinden gönderilecek olan miktardır. İkincisi ise blockchain üzerindeki yoğunluktur. Yatırımcılar aynı anda gönderim sağlamak istedikleri zaman ağ yoğunlaşır ve onay isteyen birçok işlem birikir.

Özellikle büyük işlemler, küçük işlemlerden daha uzun zaman ister ve geç gerçekleşir. Genel olarak ele almak gerekir ise bir ağ ne kadar verimli çalışıyorsa, o kadar az fee ödemesi talep edilir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Fee Miktarı Nedir?

Fee miktarı her an aynı tutarda olmaz. Anlık olarak blockchain yoğunluğu ele alınarak farklı tutarlar belirlenebilir. Cüzdanlar arası kripto para gönderimi sağlarken, yatırımcılar daha hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmek isteyebilirler. İşlemlerini ilk sırada gerçekleştirmek isteyen yatırımcılar daha fazla tutar ödeyebilirler.

Kripto Parada Fee Nedir?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!