Kripto Piyasasında Olağandışı Ayı Sinyali Görünüyor!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal piyasalarda riskten kaçınma eğilimleri hızla yükselirken, teknik ve zincirleme sinyaller yer yer beliriyor ve önümüzdeki günlerde ve hatta haftalarda sektörün başına hem iyi hem de kötü şeyler gelebileceğini gösteriyor. Bloomberg tarafından ortaya koyulan ve piyasadaki düşüş trendinin ana işareti olarak kabul edilebilecek sinyal ortaya çıktı.

Stabilcoin kapitalizasyonu, bir varlık sınıfına giren ve çıkan toplam fon hacmini izleyen, yaygın olarak kullanılan bir ölçümdür . Sağlanan verilere göre, sadece bir yıl önce 38 milyar dolardan şu anda yaklaşık 180 milyar dolarda kalıyor.

Kaynak: CoinMarketCap

Stabilcoin’lerin kapitalizasyonundaki uzun vadeli artış, piyasada herhangi bir anormal veya olumsuz faaliyet olduğunu göstermez, ancak daha fazla trader ve yatırımcı fonlarını Bitcoin ve altcoin’ler gibi riskli varlıklara yatırmak yerine istikrarlı çözümlere kaydırdıkça, stabilcoin girişlerindeki kısa vadeli artış, piyasadaki temel sorunları yansıtabilir. 

DeFi platformları sayesinde kullanıcıların istikrarlı bir gelir elde etmelerini sağlayan borçlanma ve borç verme çözümlerinin geliştirilmesi nedeniyle stabilcoin’lerin popülaritesinin arttığını belirtmekte fayda var.

Ancak kripto para piyasası kapitalizasyonu küçüldüğünde ve stabilcoin arzı arttığında veya aynı kaldığında, büyük olasılıkla piyasadaki yatırımcıların çoğunluğunun ek kayıplardan kaçınmak için fonlarını istikrarlı çözümlere kaydırdığını gösteriyor. Aynı eğilim şu anda piyasadaki en büyük stabilcoin olarak gözlemleniyor, Tether, son altı günde 3 milyar dolarlık bir piyasa değeri artışıyla karşı karşıya kaldı.

Yazının yazıldığı sırada, kripto para piyasasının toplam piyasa değeri, dünkü kripto piyasasında gerçekleşen düşüşten bu yana 100 milyar dolarlık bir artışla 1,7 trilyon dolarda bulunuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!