Küresel Kripto Para Borsasının Kurucusu, Holdinglerini Satıyor!

Li Lin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Huobi kurucularından olan Li Lin, Huobi şirketindeki hisselerini satmaya çalışıyor. Huobi, dünyanın en iyi kripto piyasaları arasında yer almaktadır. Şirket bugüne kadar çalışmalarında başarılı olmuştur. Ayrıca Asya’da ve dünyada en yaygın kullanılan borsalar arasında yer almaktadır.

Huobi, Binance’den sonra sektördeki en fazla kar açıklayan ikinci şirket olmuştur. Ancak son zamanlarda şirket bazı engellerle karşı karşıya kalmaktadır. Şirket son zamanlarda, önemli çalışanlarından bazılarını rakiplerine kaptırmaktadır. Ayrıca hakkında bazı kötü haberler çıkmaya başladı. Bu handikaplar karlarını azaltmaya başlamıştır. Li Lin’in Huobi’deki hissesini sattığı haberi kripto topluluğunda oldukça ses getirmiştir. Bazı insanlar, fiyat düşükken Huobi hisselerini satın almak için doğru zaman olduğuna inanıyor. Bazı insanlar da bunun Li Lin’in Huobi’nin geleceğine güvenmediğinin bir işareti olduğuna inanıyor. Lin’in şirketteki en etkili insanlardan biri olduğu için hissesini satma hamlesi büyük bir sürpriz olarak karşılandı.

Açıklanan son raporlara göre, Lin şirketin yüzde 50’sinden fazlasına tekabül eden tüm hissesini satmayı planladığı belirtilmiştir. Lin li hisselerini geri çekerse, şirketi büyük zarara sokacağı düşünülmektedir. Milyarder bir iş adamı olan Li Lin’in, bu yıl içinde Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenecek ABD merkezli bir yatırım firması da dahil olmak üzere bir dizi potansiyel alıcıyla görüşmelerde olduğu söylenmektedir. Ayrıca, şirketin 5 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1 milyar dolar topladığı yakın tarihli bir finansman turu da gerçekleşmiştir.

Bu çıkan söylentiler, ilk kez ortaya çıkıyor demek yanlış olacaktır. 2018’de şirketin yüzde 20 hissesini 1 milyar dolara satmayı düşündüğüne dair haberler vardı. Ancak sonrasında bu haberlerin asılsız olduğu ortaya çıkmıştır. Bu aşamada Lin’in ne kadar ve hangi fiyattan hisselerini satmak istediği henüz belli değildir. Piyasayı yakından takip eden herkes bu haberin doğrulanmasını veya yalanlanmasını beklemektedir.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.