libra

Libra Bu Köklü Değişiklikle Sonunda Piyasaya Çıkıyor Mu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan sosyal medya şirketi Facebook’un kripto parası Libra’dan uzun süredir haber alınamıyordu ve sonunda sessizliğini bozdu. Aslında bu sessizlik çok köklü değişikliklere gebeymiş. Calibra cüzdanının kurucu ortağı olan David Marcus, bugün yayınladığı güncellemelerle resmen Libra için yeni bir whitepaper oluşturdu.

Libra’da stablecoin güncellemesi

Libra projesi ilk tanıtıldığında ABD Doları, Japon Yeni ve Avro gibi birçok itibari paraya endeksli olacağı belirtilmişti. Bugün yapılan güncelleme ile Libra Coin’in bir dizi itibari para yerine, direkt olarak stablecoinler (sabit coinler) ile destekleneceği belirtildi. David Marcus bu konu hakkında yaptığı açıklamada direkt olarak ilgili itibari paraların değerine akıllı kontratlar ile endeksli olan stablecoinler üretileceğini ve Libra’nın değerini bunlardan alacağını ifade etti. (LibraUSD, LibraEUR, LibraGBP, LibraSGD)

Libra bu değişiklikle beraber regülatörlerin tepkisini azaltabilir ve bunun sonunda gerçekten de piyasaya çıkabilir.

Libra Bu Köklü Değişiklikle Sonunda Piyasaya Çıkıyor Mu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.