BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,421.38
-5.11%
$2,909.64
-7.4%
$0.94
-5.97%
$149.38
-8.66%
$22.77
-9.75%
$352.75
-7.65%
$6.88
+7.79%
$4.02
-7.24%
$39.30
-9.39%
$42,417.33
-5.12%
$2,908.67
-7.43%
$0.94
-5.97%
$149.40
-8.65%
$1.00
0%
$1,068.38
-7.43%
$232.68
-6.29%
$47.16
-7.35%
$110.21
-9.81%

Madencilik Yapmak İçin Taliban’dan Kaçan Afgan Bilgisayar Mühendisi Türkiye’de Tutuklandı!

Kripto para madenciliği yapmayı planlayan Afganistan’lı bilgisayar mühendisi, yaya olarak ülkeyi terk etmek zorunda kaldı ve Türk polisleri tarafından tutuklandı.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kripto para madenciliği yapmayı planlayan Afganistan’lı bilgisayar mühendisi, yaya olarak ülkeyi terk etmek zorunda kaldı ve Türk polisleri tarafından tutuklandı.

Reuters, bilgisayar mühendisliği okuduktan sonra Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapmak isteyen 20’li yaşlarındaki Afganistan’lı Muhammed Ali’nin hikayesini paylaşmıştı.

Taliban ülkeyi ele geçirdikten sonra Muhammed Ali, Taliban’ın interneti yasaklayacağını ve kripto madenciliğine, hatta kameralı bir akıllı telefona sahip olmasına bile izin vermeyeceğini bildiği için kaçmayı tercih etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Sınırdan geçerek İran ve Türkiye üzerinden kaçmak zorunda kaldı

Coinzilla Banner (728x90)

Reuters’a konuşan Muhammed Ali, kendisinin ve diğer mültecilerin Afganistan’dan ayrılarak, internetin, modern teknolojilerin daha iyi olduğunu bildikleri ve yasakların olmadığı ülkelere yerleşip daha iyi bir yaşam şartlarına sahip olacaklarına inandığını söyledi.

Şu anda Afganistan’dan gelen çok sayıda göçmen, Avrupa ülkelerine ulaşmak için Türkiye’yi bir durak olarak kullanmaya çalışıyor. Ayrıca Türkiye, halihazırda Suriye’den gelen dört milyon mülteciye barınak sağlamış durumda. Bu nedenle İran sınırı da dahil olmak üzere bütün sınırlarında güvenliği artırıyor. Afganistan’dan gelen bazı sığınmacılar İran üzerinden Türkiye’ye girmeye çalışıyor, bazıları da sınır güvenliklerinden kaçarak bunu çoktan başarmış durumda.

Muhammed Ali, Türkiye’nin doğusundaki Bitlis ili yakınlarında bir drenaj tüneline sığındı. Reuters’e, batıya gidebilmek için ulaşım olanağı beklediğini ve Avrupa’ya ulaşmak istediğini söyledi. Onunla birlikte 50 kişinin daha o tünele sığınmış olduğu bildirildi.

Kripto madenciliği işi kurmak için başarısız girişimler

Muhammed Ali, Afganistan’da bilgisayar mühendisliği okuduğunu ve ayrıca web tasarımı öğrendiğini söyledi. Bunun dışında, diğer konuların yanı sıra insanlara internetten nasıl para kazanılacağını öğrettiği bir YouTube kanalının var olduğunu belirtti.

Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapmak için bir madencilik çiftliği kurmayı planladı. Ancak, iktidara geldikten sonra Taliban’ın interneti yasaklayacağını ve kameralı akıllı telefonlara bile izin vermeyeceğini söyledi. Taliban’ın, Batı ülkelerindeki sinema salonları, TV şovları vb. hayatın normal bir parçası olan teknolojilere ve kolaylıklara karşı olduğunu söyledi. Hatta sadece İslami müziklere izin verdiğini, ancak diğer tüm canlı performansları ve kayıtları yasakladığını söyledi.

Ali’nin Reuters’le görüşmesinden bir gün sonra Reuters, kendisinden Türk polisleri tarafından gözaltına alındığını belirttiği bir mesaj aldığını açıkladı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak U.Today

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.