BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

Mart Çöküşünü ve Sonrasında Yükselişi Bilen Metrik Bitcoin’de Bu Seviyelere İşaret Etti

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Mart ayında, çok az kişi Bitcoin‘in şu anda bulunduğu yerde olmasını bekliyordu. Kripto para birimi, Mart ayının en düşük seviyesinden bu yana %200’ün üzerinde artış gösterdi ve kripto piyasasının ölü olmaktan çok uzak olduğunu gösteriyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

En düşük seviyelerde, kripto para birimlerinin çok daha uzun süre ortalıkta olmayacağından korkanlar vardı. Bitcoin’in devam eden rallisi bazı analistler tarafından tahmin edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Böyle bir analist, kripto para biriminin kazadan sadece aylar sonra Mayıs ayına kadar 10 bin  doları yeniden test edeceğini tahmin etti.

Bu fiyat hareketini tahmin etmek için kullandığı grafik deseni, Bitcoin’in daha yükseğe çıkacak bir yeri olduğunu gösteriyor.

Bu duygu, Bitcoin’in fiyatındaki hızlı toparlanmayı ön gören başka bir trader’ın paylaştığı BTC görünümüyle de uyumlu.

İçindekiler

Bitcoin’i yukarılara çıkaran desen

Bitcoin 13 Mart’ta 3 bin 500 dolara kadar düştüğünde, çok az kişi koin’in olduğu kadar hızlı geri dönmesini bekledi. Aslında, o zamanlar, kripto para biriminin 1.000 dolara ve potansiyel olarak daha düşük seviyeye geldiğini iddia eden birçok kişi vardı.

Yine de Bitcoin’in hızlı bir şekilde tersine döneceğini tahmin eden kimi analistler de vardı.

Coinzilla Banner (728x90)

Bir analist aşağıdaki grafiği paylaştı. Kripto para biriminin Richard Wyckoff tarafından popüler hale getirilen bir makro birikim modelinde işlem gördüğünü öne sürdü.

Bu Wyckoff Birikim analizi, Mayıs veya Haziran ayına kadar kripto para biriminin 10 bin dolara ulaşacağını ve ardından yukarı doğru çıkacağını ileri sürdü. Bu oldu. Analiz ayrıca BTC’nin Temmuz ayında dibe vurduktan sonra başka bir yükseliş yaşayacağını tahmin ediyordu. Bu da oldu.

Analiz, Bitcoin’in ikinci ayağında 14 bin -15 bin dolara ulaşacağını ön gördüğü için tam olarak doğru olmasa da, kripto para biriminin zamanlamasını ve genel yönlülüğünü tahmin etmede doğruydu.

Aynı analiz şimdi BTC’nin düzeltme ve müteakip konsolidasyondan sonra daha yüksek hareket etmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Kripto traderı Coiner-Yadox (Twitter'da Yodaskk ismini kullanıyor) tarafından yayınlanan Mart 2020'den itibaren Wyckoff Birikim analizi ile BTC'nin fiyat hareket tablosu
Kripto traderı Coiner-Yadox (Twitter’da Yodaskk ismini kullanıyor) tarafından yayınlanan Mart 2020’den itibaren Wyckoff Birikim analizi ile BTC’nin fiyat hareket tablosu

Trendler benzer bir görüntü ortaya koyuyor

Zincir içi trendler, bu analizin çizdiği yükseliş tablosuyla uyumlu. Daha önceden de bildirildiği üzere, Bitcoin’in bir makro zaman çerçevesinde daha yüksek seviyeye hareket etmeye hazır olduğunu gösteren bir dizi zincir üstü işaretler var. Bir kripto varlık analitik firması olan CryptoQuant, geçtiğimiz günlerde bu trendlerden 10’unu paylaştı. Bunlar aşağıda yer alıyor:

  • Madencilerin konum endeksi
  • Puell Çoklu
  • Hash Gücü
  • Tüm Borsalar Ortalama Çıkış
  • Tüm Borsaların Rezervi
  • Stablecoin Arz Oranı
  • Tüm Borsalar Stablecoin Rezervi
  • MVRV Oranı
  • Ağ Değeri – Metcalfe Oranı
  • Stok Akış Metriği

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

BTC’nin daha yükseğe çıkmaya hazır olmasının temel nedenlerinden biri, ağın hash gücünün tüm zamanların en yüksek seviyelerini ayarlamasıdır. Bu, birçok analiste göre altta yatan bir boğa eğilimini gösteriyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.