Mastercard Ağındaki Bankalar Kripto Para Ödemeleri Kabul Edebilecek!

Mastercard
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mastercard’ın geniş ağındaki herhangi bir bankanın Bitcoin’i kabul etmesine, Bitcoin ve Bitcoin ödülleri sunmasına izin vermeyi planladığı söyleniyor.

CNBC’nin yeni bir raporuna göre Mastercard, kaydolan yatırımcılara Bitcoin saklama hizmetleri sunacak olan Bitcoin ve kripto cüzdan sağlayıcısı Bakkt ile ortaklık kurduğunu söyledi.

Mastercard’ın ağında şu anda binlerce banka ve milyonlarca yatırımcı var, bunların hepsi yakında Bitcoin cüzdanları ile ödeme gönderip alabilecek, kredi ve banka kartları aracılığıyla Bitcoin’de ödüller kazanabilecek ve ortaklık sonucunda havayolu veya otel puanları sadakat programları uygulayabilecekler.

Bakkt CEO’su Gavin Michael’a göre, mevcut puanlar katılımcı şirketler tarafından belirlenen oranlarda Bitcoin’e dönüştürülebilir ve müşterilere bir getiri elde etme olanağı sağlayabilir.

Mastercard’ın dijital ortaklıklar genel müdür yardımcısı Sherri Haymond, CNBC ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Tüm ortaklarımıza, yaptıkları her şeye kripto hizmetlerini daha kolay ekleme olanağı sunmak istiyoruz.”

Haymond şöyle devam etti:

“Ortaklarımız, bankalar, fintech’ler veya yatırımcılar olsun, müşterilerine Baktt platformuyla entegrasyon yoluyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sunabilirler.”

Bitcoin hizmetlerinin Mastercard ağına entegrasyonu, Bitcoin’e milyarlarca dolar kazandırabilir ve onlara zaten rahat kullandıkları fiat kanallarından erişim sağlayabilir. Mastercard’a göre şu anda 2,8 milyar kart kullanılıyor.

Haymond’a göre, Bitcoin ürünlerine ve kurumsal erişime yönelik küresel talep, Mastercard müşterilerinin ağdan Bitcoin hizmetleri sağlamasını istemesine neden oldu. CNBC’YE göre Mastercard ve Bakkt ortaklıklarını Pazartesi günü resmi olarak ilan edecekler.

Bu, düzenleyicilerin Bitcoin vadeli ETF’lerinin ilk kez başlatılmasına izin vermesiyle ABD borsaları için bir dönüm noktasından hemen sonra geldi ve benzer şekilde, başka türlü elde edemeyen veya edinmeyi düşünmeyen yatırımcıların Bitcoin’e sahip olmayı sağlıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!