MATIC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. MATIC’in Yükselmesindeki Ana Faktörler!

MATIC’in Yükselmesindeki Ana Faktörler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MATIC son 7 günde büyük yükselişler yaşadı. Buna ek olarak, alt değer yakında 2 doları geçmenin eşiğinde. Ekosistem güncellemeleri fiyatına destek sağladı ve son güncellemesinden sonra zincir verilerinde bir miktar hareket gözlemlendi. Peki MATIC listelerde yükselmeye gerçekten hazır mı?

Polygon – NFT

Polygon, DeFi ve NFT alanındaki en karlı ağlardan biri olmuştur. En son yapılan güncelleme, Polygon’da ilk NFT pazar yeri başlatan Zee Studios’tan geldi. Bir SaaS platformu olan “NFTically” sayesinde bu projenin kolaylıkla tamamlanması mümkün olacak.

Matic 7 Günde Yüzde 33 Arttı l Kaynak: Tradingview
MATIC'in Yükselmesindeki Ana Faktörler! 1

Bir haftadan kısa bir süre içinde MATIC yüzde 33,1 yükseldi, yazının yazıldığı sırada, 1,72 dolar seviyesinde işlem görüyor. Tek bir günde, popüler altcoin dün yüzde 19,31 arttı. Aynı zamanda, yatırımcılar da bu yükselişe güvendiler ve gün içindeki hacmi son 75 günün en yüksek seviyesi olan 1.21 milyar dolara ulaştı.

coinalyze matic volume spot
MATIC spot piyasa hacmi l Kaynak: Coinalyze

Ancak, MATIC’in hızla yükseldiği tek alan spot piyasa değil.

MATIC – Vadeli İşlemler

Türev piyasası hacmi aylık 2,13 milyar dolara ulaştığı için, altcoin güçlü bir performans sergiledi. Bu fiyat aralığı ve piyasadaki genel yükseliş göz önüne alındığında, fonlama oranının MATIC’in aynı fiyatta olduğu Haziran ayında olduğundan daha yüksek olması şaşırılacak bir durum değil.

coinalyze matic funding rate
MATIC Fonlama Oranı | Kaynak: Coinalyze

Yukarıda bahsedilen NFT haberlerinden sonra, Shorts Liquidations (Likit Edilen Short Pozisyon) aylık 2,06 milyon dolara ulaştı. Ayrıca, son 2 ayın en düşük seviyesine düşen volatilite sayesinde, MATIC ileriye doğru bir miktar istikrarlı fiyat hareketi yapacak gibi görünüyor.

coinalyze matic liquidations
MATIC Kısa Pozisyon Tasfiyeleri (yeşil) | Kaynak: Coinalyze

MATIC tüm cephelerde başarılı olmaya devam ettiği sürece, daha fazla yatırımcıyı kendisine çekecektir.

MATIC’in Yükselmesindeki Ana Faktörler!
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!