Merkez Bankası
Merkez Bankası

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Merkez Bankası’ndan Heyecanlandıran Dijital Para Hamlesi: Takım Arkadaşları Aranıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan bugün önemli bir hamle geldi. Hatırlanacağı üzere geçen yıl özellikle Türkiye’nin dijital para birimini çıkarmaya yönelik hamlesi gün yüzüne çıkmış ve konu Strateji Belgesine de yansımıştı.

Merkez Bankası bugün bir ilan yayınlayarak Dijital Para ile ilgili olarak Araştırma ve Geliştirme Ekibine 10 uzman yardımcısı alınacağını duyurdu.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Merkez Bankası’nın ilanla duyurduğu ekip ne yapacak?

Merkez Bankası’nın yayınladığı ilanda ekibin ne yapacağı şu cümlelerle ifade ediliyor:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ortaya koyduğu kurumsal vizyon çerçevesinde geleceğin finansal altyapısını şekillendirecek stratejik projeler yürütmektedir. Merkez Bankasının yenilikçi teknolojiler alanındaki hedeflerini gerçekleştirmesi amacı ile 2020 yılı başında Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Genel Müdürlük aynı zamanda Yenilikçilik Odağı (Innovation Hub) olarak faaliyet gösterecektir. Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğünün ana görevi, finans alanında ortaya çıkan yenilikçi teknolojileri takip ederek, merkez bankacılığının geleceğini etkileyecek konularda araştırma ve geliştirme (ArGe) faaliyetlerini yürütmek, bu faaliyetler neticesinde en iyi uygulama örneklerinin ve ilgili teknolojik alt yapıların ülkemize kazandırılmasını sağlamaktır.”

“Bankanın stratejik hedefleri doğrultusunda, Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğünde dijital paraya ilişkin ArGe projeleri devam etmekte, bu projelerin hayata geçirilmesi için hazırlıklar yapılmakta, yapay zekâ ve makine öğrenmesi konularında uygulama geliştirme çalışmaları yürütülmektedir. Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla araştırma ve eğitim alanlarında iş birliği faaliyetlerinin yürütülmesi, etkinliklerin organize edilmesi de Genel Müdürlük ana görevleri arasında yer almaktadır.”

Alınacak 10 uzman yardımcısının İstabul’daki Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü’nde istihdam edileceği belirtildi.

Başvuru süresi ve ayrıntılar

Bankadan yapılan açıklamada başvuruların internet üzerinden 09-28 Eylül arasında yapılacağı açıklandı.

Genel Yetenek Sınavının 11 Ekim 2020, Yazılı Meslek Sınavı’nın ise 25 Ekim 2020 tarihinde yapılacağının belirtildiği açıklamada Yazılı Meslek Sınavı’ndan 50 puan ve üzerinde alan ilk 30 adayın komisyon mülakatına çağrılacağı vurgulandı.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Kişilik ve Yetkinlik Testlerinin 03-05 Kasım 2020 tarihinde; Komisyon Mülakatı’nın ise 09-27 Kasım 2020 tarihinde yapılacağının belirtildiği açıklamada adayların puanlarının 100 tam puan üzerinden hesaplanacağı, mülakat puanı 70 puan ve üzerinde olan her aday için 100 tam puan üzerinden verilen yazılı meslek sınavı puanı ile mülakat puanının ortalaması alınarak aday başarı puanının hesağlanacağı ve hesap puan sıralamasına göre belirlenen sayıdaki adayın başarılı olmuş sayılacağı ifade edildi.

Merkez Bankası’nın konu ile ilgili açıklamasına buradan bakabilirsiniz.

Merkez Bankası’ndan Heyecanlandıran Dijital Para Hamlesi: Takım Arkadaşları Aranıyor

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!