Messari DeFi’deki Bitcoin İçin Çarpıcı Gerçeğe İşaret Ediyor

Messari
Messari
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yarım milyar dolardan fazla BTC’nin tokenize edilmesiyle Messari, Bitcoin’i DeFi’ye getiren projelerin kripto sektörünün liderleri olarak ortaya çıkacağına inanıyor.

Kripto analiz firması Messari, 500 milyon dolarlık Bitcoin’in (BTC), merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kullanılmak üzere Ethereum ağında tutulduğunu tahmin ediyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Messari raporu

Firmanın en son raporu, bu rakamın Bitcoin’in 216 milyar dolarlık piyasa değerinin sadece % 0,3’ünü temsil ettiğini gösteriyor. Bu durum Bitcoin’in Ethereum’a geçişini kolaylaştıran projeler için önemli bir değer yakalamak için bolca fırsat olduğu anlamına geliyor.

DeFi Pulse’a göre, popüler Bitcoin tokenlaştırma protokolleri WrappedBTC (WBTC) ve RenVM, sırasıyla 453 milyon dolar ve 232.4 milyon dolar ile kilitli fonlarla dokuzuncu ve onuncu en büyük DeFi projeleri konumunda.

Ren geçtiğimiz ay kullanımda bir patlama gördü ve protokole kilitlenen fonların değeri Ağustos başında 40.9 milyon dolardan yaklaşık % 470 arttı.

WBTC ayrıca geçen ay 274 milyon dolar sermaye alarak kilitli fonlarının değerini % 157 artırdı. Ağustos ayında, WBTC aracılığıyla tokenize edilen Bitcoin sayısı, yeni BTC’nin çıkarılma oranını kısa bir süre aştı ve DeFi alanında Bitcoin talebini artırdı.

Bulgular

Messari raporun bulgularını tweetledi ve BTC’yi Ethereum’a getiren büyük projeler olarak Ren (renBTC) ile birlikte Keep Network’ü de (tBTC) etiketledi.

ReleaseKeep’in dahil edilmesi, gönderinin yanıtlarında beklenmedik olarak belirtildi, çünkü Keep’in güvenilmez Bitcoin tokenlaştırma protokolü tBTC’deki bir kod güvenlik açığı Mayıs ayında tespit edildi ve projenin lansmandan sadece iki gün sonra çevrimdışı olmasına neden oldu. Bununla birlikte, tBTC, ek bir güvenlik denetimleri ve test turunun ardından tBTC’nin ikinci bir sürümünü yayınlamayı planlıyor ve Haziran ayından bu yana tokenı KEEP’i bir stakedrop aracılığıyla dağıtıyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Son aylarda Bitcoin tokenlaştırma alanına birkaç küçük proje de girdi ve PieDAO’nun BTC havuzu Nisan ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana 58 Bitcoin’i çekti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!