Mike Novogratz Bitcoin’in Yükseleceğini Düşündüğü Zamanı Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in bildirdiğine göre, bugün erken saatlerde Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD Federal Rezervi daha az müdahale ederse Bitcoin fiyatının “ayın ötesine geçeceğini” ifade etti. Söz konusu açıklama Miami’de devam eden Bitcoin 2022 konferansı sırasında yapıldı. Ünlü CEO, Fed‘in bir sonraki toplantısında kısa vadeli faiz oranını yarım puan artıracağına inanıyor. Bu tahmin de piyasa beklentileri ile uyumludur. Merkez bankası, enflasyon konusunda çok daha sert bir pozisyon aldıktan sonra Mart ortasında 2018’den bu yana ilk kez faiz artırımına gitti.

Bugün erken saatlerde yayınlanan FOMC Mart toplantı tutanakları, 1994’ten bu yana en şahin Fed sıkılaştırma döngüsünü ifade ediyor.

Novogratz, yakın gelecekte FED’i mahkemeyi geri almaya zorlayacak bir ekonomik gerileme olacağına inanıyor. Fed’in bilançoyu ayda 95 milyar dolar küçültmesi beklentiler arasında.

Galaxy Digital CEO’su, Bitcoin’in bir değer deposu olarak hizmet ettiğini iddia ederek kurumsal kabul gördüğünü bir kez daha belirtti.

Bitcoin Rekor Seviyeye Ulaşabilir!

Novogratz, Bitcoin fiyatının sonunda 1 milyon dolar seviyesine ulaşabileceğini özellikle vurguluyor.

Geçen ay ünlü CEO, lider kripto para birimi için bundan beş yıl sonra 500.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. İnanılmaz fiyat tahmini, mevcut benimseme döngüsüne dayanıyor.

Bitcoin bu yazının yazıldığı zaman diliminde 43.570 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 5’ten fazla düşüş gerçekleşti.

Btc
Kaynak: Tradingview

Mike Novogratz Bitcoin’in Yükseleceğini Düşündüğü Zamanı Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.