Morgan Stanley’in Analisti, Lider Altcoin’in, Bitcoin’den Daha Büyük Olacağını Söyledi!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankacılık devi Morgan Stanley’de çalışan bir analist, altcoin liderinin nihayetinde Bitcoin’den (BTC) daha büyük bir pazara sahip olabileceğini söylüyor.

Barron’s tarafından görülen bir rapora göre, Morgan Stanley stratejisti Denny Galindo, Ethereum’un diğer kripto varlıklarından yeterince ayırt edilebilir olduğunu ve Bitcoin’den ayrı bir yatırım olarak değerlendirilebileceğini savunuyor.

Barron’s raporun, Bitcoin’in değil, Ethereum’un artık sadece ödemeler veya değer deposundan daha fazla ekonomik faaliyetlerle nasıl ilişkili olduğunu vurguladığını söylüyor. Galindo’ya göre, Ethereum’un çeşitli kullanım durumları nihayetinde ETH pazarını Bitcoin’den daha büyük hale getirebilir.

Galindo;

“Ethereum bir portföye sığabilir mi’ sorusu üzerine düşünürken, basitçe lehte ve aleyhteki davaları sıralıyor. Ethereum, DApp’ler için büyük bir pazar oluşturarak, Bitcoin’den daha fazla potansiyel faydaya ve dolayısıyla potansiyel olarak daha büyük bir pazara sahiptir.”

Analistin raporu ayrıca, Ethereum’un geleneksel finansal piyasalarla entegre olabileceğini söylüyor ve ETH’nin borsa ile ilişkisinin BTC’nin neredeyse iki katı olduğuna dikkat çekiyor.

“Ethereum ve Bitcoin, Aralık 2018’den bu yana birbirleriyle 0,70’lik bir korelasyona sahip. Ethereum 0,26 oranında S&P 500 ile neredeyse iki kat daha fazla korelasyona sahipken, bu oran Bitcoin için 0,14 seviyelerinde…

Bu korelasyonlar geçerliyse, bazı Bitcoin yatırımcıları varlıkarı Ethereum ile değiştirebilir. Bir portföyü hisse senetleriyle daha uyumlu hale getirmiş olurşar.”

1’e yakın bir değer, iki varlığın sıkı bir şekilde ilişkili olduğunu gösterir.

Galindo ayrıca raporunda kripto paranın kalıcı olduğuna inandığını söylüyor.

“Bu altcoin liderini alıp satmama konusunda hiçbir öneride bulunmuyoruz… Bu varlık sınıfının kaybolacağını düşünmüyoruz… Ne kadar hızlı eğitim alırsak, kripto para biriminin tümü olmasa da bazı portföylere nasıl sığabileceğini o kadar hızlı anlayabiliriz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!