Mazot

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Motorine İndirim Geliyor! Araç Sahiplerinin Dikkatine!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Petrol fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Bu hareketlilikle beraber araç sahipleri için indirim beklentisi oluşmuştu. 8 Temmuz Cuma günü motorine 2 lira 10 kuruş indirim yapılmıştı. Hemen sonrasında ertesi gün 81 kuruş zam gelmişti. Dolar TL kurundaki değişimler ve petrol fiyatlarının geçtiğimiz günlerde yaşadığı sert düşüş sonrasında güncel akaryakıt fiyatlarında indirimler beklenmeye başladı.

Brent petrol fiyatlarındaki oynaklık sonrası araç sahiplerini sevindirecek haberler geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere Motorinde 92 Kuruş indirim gelecek. Gelecek indirim ile birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul’da 24,50 lira civarlarına düşecektir.

Ayrıca BİTCOŞAR ailesi olarak bildirdiğimiz üzere, 26 Temmuz Salı gününden itibaren benzine 70-79 kuruş arası indirim gelecektir. Bununla beraber şu anda İstanbul’da benzinin litresi ortalama 22,72 liradan satılmaktadır. Gerçekleşecek olan indirimle beraber, 21,93 ile 22,70 lira arasında olması beklenmektedir.

Türkiye’nin üç büyükşehrinde ortalama akaryakıt fiyatları şu şekildedir;

İstanbul’da litre başına benzin fiyatı 22,69 lira civarında satılırken, Ankara’da 22,80 ve İzmir’de 22,82 lira civarında satılmaktadır. Ayrıca İstanbul’da litre başına motorin fiyatı 25,40 lira civarında satılırken, Ankara’da 25,56 ve İzmir’de 25,50 lira civarında satılmaktadır.

Motorine İndirim Geliyor! Araç Sahiplerinin Dikkatine!