Paypal

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Nouriel Roubini, Kripto Alanına Gireceğini İlan Eden PayPal’ı Neden Eleştirdi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekonomist Nouriel Roubini, Bitcoin ve kriptoyu desteklediği için PayPal’ı eleştirdi. 26 Ekim’deki tweet’inde, kripto para avcısı David Gerard tarafından yazılan bir makaleye bağlantı verdi.

Makale başlığı Kripto Kumarı olduğu için Roubini PayPal’ın bu hizmetinin müşterileri için kumar anlamına geldiğini vurguluyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Robinhood karşılaştırması

“Attack of the 50 Foot Blockchain”in yazarı ve kıdemli bir Wikipedia editörü olmakla gurur duyan Gerard, PayPal’ın kripto teklifiyle perakende yatırımcılarını hisse senedi alım satım uygulaması Robinhood ile karşılaştırarak dolandırmaya çalıştığını öne sürüyor:

“PayPal’ın bunu sunacağına şaşırdım. Hisse senetleri yerine kriptolar dışında Robinhood gibi uygulamaların yaşattığı problemlerden sıkılmış günlük tüccar pazarına mı girmeye çalışıyorlar?”

Doğrusu, kripto endüstrisindeki herkes, yeni hizmetin çeşitli sınırlamaları nedeniyle PayPal haberleri konusunda çok da coşku duymuş değil. En dikkat çekici olanı, kripto paranın çekilememesidir.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Roubini ile Hayes

Ekim ayının başlarında, kötü şöhretli Bitcoin eleştirmeni, eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes’in DOJ tarafından suçlanması ve liderlik duruşundan istifa etmek zorunda kalmasıyla bir zafer turu attı:

“Temmuz 2019’da cesurca, BitMEX ve CEO’su Arthur Hayes’in büyük bir suç operasyonu yürüttüğünü yazdım. Sonunda bugün CFTC onlara dava açtı ve suçlanıyorlar.”

İkili, geçen Haziran ayında, düzenlenmemiş alışverişlerin konu başlıklarından biri olduğu “Taipei’de Karışıklık” etkinliğinde tartışmışlardı.

Nouriel Roubini, Kripto Alanına Gireceğini İlan Eden PayPal’ı Neden Eleştirdi?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!