BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$44,633.42
+2.72%
$3,134.32
+3.52%
$1.00
+0.28%
$163.41
+1.9%
$25.22
+4.09%
$381.36
+1.1%
$6.36
+15.84%
$4.33
+1.43%
$43.33
+1.96%
$44,633.42
+2.72%
$3,134.32
+3.52%
$1.00
+0.28%
$163.43
+1.91%
$1.00
+0.1%
$1,151.27
+3.52%
$248.03
+3.17%
$50.86
+0.08%
$122.30
+1.17%

Oasis Network (ROSE) Nedir? ROSE Nasıl Satın Alınır?

Bu yazımızda sizler için son günlerde baya gündemde olan Oasis Network (ROSE) projesini detaylı bir şekilde inceledik ve yazımızın sonunda nasıl ROSE satın alabileceğinizi anlattık. İncelememizi istediğiniz başka kripto para projeleri varsa bu yazımızın altına yorum bırakırsanız en kısa zamanda bu projeleri de detaylı bir şekilde inceleriz. Bu yazımızın sizler için çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Keyifli okumalar dileriz…

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Oasis Network (ROSE) Nedir?

Coinzilla Banner (728x90)

Oasis Network, benzersiz bir şekilde ölçeklenebilir, gizlilik öncelikli ve çok yönlü olacak şekilde tasarlanmış merkezi olmayan Katman 1 (Layer 1) blok zinciri ağıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Ağın iki ana mimari bileşeni vardır; Konsensüs Katmanı ve ParaTime Katmanı.

Konsensüs Katmanı

Merkezi olmayan bir dizi doğrulayıcı düğüm tarafından yönetilen, ölçeklenebilir, yüksek verimli, güvenli, hisse kanıtı (PoS) konsensüsüdür.

ParaTime Katmanı

Her biri, paylaşılan duruma sahip, çoğaltılmış bir hesaplama ortamını temsil eden birçok paralel çalışma zamanını (ParaTimes) barındırır.

Oasis Network (ROSE) Nedir? ROSE Nasıl Satın Alınır? 1 - docs paratime
ParaTime Katmanı ile Konsensüs Katmanı’nın Mimarisi

Oasis Network (ROSE) Teknolojisinin Avantajları

Daha iyi ölçeklenebilirlik ve artırılmış çok yönlülük için konsensüs (fikir birliği) ve yürütmeyi iki katmana (Konsensüs Katmanı ve ParaTime Katmanı) ayırır.

Konsensüs ve yürütmenin ayrılması, birden fazla ParaTime’ın işlemleri paralel olarak işlemesine olanak tanır. Bu, bir ParaTime’da işlenen karmaşık iş yüklerinin diğerinde daha hızlı, daha basit işlemleri yavaşlatmayacağı anlamına gelir.

ParaTime Katmanı tamamen merkezi değildir. Herkesin kendi ParaTime’ını geliştirmesine ve oluşturmasına izin verir. Her ParaTime, gizli bilgi işlem, açık veya kapalı komiteler ve daha fazlası gibi belirli bir uygulamanın ihtiyaçlarını karşılamak için ayrı ayrı geliştirilebilir.

Ağın gelişmiş tutarsızlık algılaması, Oasis’i parçalama ve ParaChain’lerden daha verimli hale getirir ve aynı güvenlik düzeyi için daha küçük bir çoğaltma faktörü gerektirir.

Ağ, gizli bilgi işlem teknolojisi için geniş bir desteğe sahiptir. Oasis Eth/WASI Runtime, işlemleri işlerken verileri gizli tutmak için güvenli yerleşimler kullanan gizli bir ParaTime’ın açık kaynaklı bir örneğidir.

İlginizi Çekebilir: Coin98 (C98) Nedir? C98 Nasıl Satın Alınır?

Oasis Network (ROSE) Özellikleri

Gizli – Etkin Blok Zinciri

Oasis ağı, dünyanın ilk ölçeklenebilir, gizlilik etkin blok zinciri olduğunu iddia ediyor. Oasis ağındaki ParaTime’lar, verileri gizli tutmak için güvenli yerleşim bölgeleri gibi gizli bilgi işlem teknolojisinden yararlanabilir. Yeni kullanım durumlarının ve blok zinciri uygulamalarının kilidini açabilir.

Ölçeklenebilir, Özel DeFi

Oasis ağının gizlilik tasarımı, DeFi’yi yatırımcıların ve erken benimseyenlerin ötesine genişleterek yeni bir ana pazarın kilidini açabilir. Ayrıca yenilikçi ölçeklenebilirlik tasarımı, DeFi işlemlerini hızlı gerçekleştirir ve yüksek verim sağlar.

Veri Tokenizasyonunu Etkinleştirir

Oasis ağı verileri tokenize edebilir. Ağdaki bir uygulama ve proje ekosistemi, yeni nesil gizlilik uygulamalarına güç sağlar.

Hızla Büyüyen Topluluk

Oasis ağı, bine yakın düğüm operatörü, geliştirici, kurumsal ortak, büyükelçi ve on bine yakın topluluk üyesinden oluşan gelişen bir topluluğa sahiptir.

Üst Düzey Ekip

Oasis ekibi, Apple, Google, Amazon, Goldman Sachs, UC Berkeley, Carnegie Mellon, Stanford, Harvard ve daha fazla şirkette daha önceden çalışmış, dünyanın dört bir yanından gelen uzman kişilerden oluşmaktadır. Hepsi Oasis ağının etkisini büyütmeye ve genişletmeye fazlasıyla kararlı.

Oasis Network (ROSE) Nasıl Satın Alınır?

ROSE satın almak çok kolay bir işlemdir. Sadece birkaç adımda sizlerde ROSE’a sahip olabilirsiniz.

ROSE satın almak için en yüksek hacimli kripto para borsası olan Binance’den hesap açmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak Binance borsasında hesap açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra ROSE/USDT ve ROSE/BTC işlem pariteleri başta olmak üzere birçok farklı işlem çifti üzerinden basit bir şekilde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.