Piyasa Düşerken Bu Altcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası genel bir düşüş yaşarken, bu altcoin düşüşe meydan okuyor.

Lider kripto para birimleri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), son yedi gün içinde sırasıyla yaklaşık yüzde 5 ve yüzde 10 düştü.

Ancak, kripto ödemelerine ve finansal DApp’lere (merkezi olmayan uygulamalar) odaklanan mobil bir ilk platform olan Celo (CELO), CoinGecko’ya göre trendin tersine gitti ve geçen hafta yaklaşık yüzde 30 yükseldi.

CELO’nun genel piyasa düşüşü sırasında yükselişi, Celo Vakfı’nın ekosistem büyüme başkanı Xochitl Cazador’un Celo blok zincirinin günlük yaklaşık 500.000 işlem kaydettiğini ortaya koymasıyla aynı zamana denk geldi.

Cazador ayrıca, Celo ekosisteminin şu anda 113 ülkeye yayılmış 2.000’den fazla geliştiriciye sahip olduğunu söyledi.

Ağustos ayının sonlarında, Ethereum üzerine kurulu önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri, Celo üzerine inşayı teşvik ederek DeFi’yi mobil akıllı cihazlara taşımayı amaçlayan bir girişimi duyurdu.

Girişimdeki Ethereum DeFi projeleri arasında Aave (AAVE), Curve (CRV) ve Sushi (SUSHI) yer alıyor. 100 milyon doların üzerinde eğitim girişimleri, hibeler ve teşvikler de açıklandı.

CELO’nun son yükselişi bir başka büyük 2021 kilometre taşını takip ediyor. Haziran ayında, kripto para borsası Coinbase, bu altcoin’i işlem platformlarında listeledi.

O sırada CELO, CoinGecko’ya göre piyasa değerine göre 122. sıradaydı. Şu anda CELO 65. sırada yer alıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!