Matic

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Polygon Yakma Mekanizması 750 Bin MATIC Yaktı: Bu Ne Anlama Geliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stader Polygon’a göre, son üç ayda 750.000’den fazla MATIC yakıldı. Polygonburn web sitesinde de görüldüğü üzere şu ana kadar toplam 1.642.831 MATIC (1,6 milyon) yakıldı.

Ocak ayında Polygon ağında yayınlanan EIP-1559 yükseltmesi sayesinde, Polygon’un yerel varlığı MATIC yanması etkinleştirildi. Token’lar, Polygon’daki bir para çekme işlemine benzer şekilde yakılır ve toplam arzdan düşülür.

Temel ücret, Polygon’daki yakma sözleşmesine kilitlenir ve bir kullanıcı bir işlem için her ödeme yaptığında öncelik ücreti doğrulayıcıya ödenir. Kullanıcılar, yakma sözleşmesinde MATIC biriktiğinde, yakma işlemini Polygon’dan başlatabilir.

Amerikalı bir elektronik DJ ve müzik ikilisi olan Chainsmokers, NFT koleksiyonunu Polygon’da yayınlıyor. Yeni albümleri “So Far So Good”, 5.000 NFT’nin dağıtımını içerecek ve hayranların kazançların yüzde 1’inden pay almasına olanak tanıyacak. Chainsmokers, Polygon ağında çalışan Nas’ın ve diğer tanınmış sanatçıların son NFT düşüşlerinden sorumlu olan Royal adlı bir platform kullanıyor.

Polygon’un Metaverse Etkinliğinde 834.000’den Fazla Katılımcı Bulunuyor

Polygon MATIC‘in Metaverse’de düzenlenen açılışı Polygon Ignite, İzlanda nüfusunun iki katı olan 834.000’den fazla katılımcıyla gerçekleşti.

Polygon geçtiğimiz günlerde, Alchemy verilerine göre Ekim ayında 3.000 DApp’den yüzde 500 artışla ağında çalışan 19.000’den fazla merkezi olmayan uygulama (DApp) ile bir benimseme noktasına ulaştı.

Yazının yayınlandığı tarihte, MATIC’in fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 15’lik bir artışla 0,717 dolardan işlem görüyor. 12 Mayıs’ta MATIC, 0,476 dolar’lık gün içi en düşük seviyelerine geriledi. MATIC, o zamandan beri 2022’de şimdiye kadar görülen en düşük seviyelerden toparlandı ve 13 Mayıs’ta 0,75 dolarlık gün içi en yüksek seviyelerine ulaştı.

Polygon Yakma Mekanizması 750 Bin MATIC Yaktı: Bu Ne Anlama Geliyor?
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!