BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$40,099.09
+6.5%
$2,300.77
+2.34%
$0.73
+15.01%
$138.28
+5.8%
$19.50
+4.17%
$316.41
+2.14%
$2.87
-0.59%
$3.89
+4.38%
$34.18
+2.42%
$40,099.09
+6.5%
$2,300.77
+2.34%
$0.73
+15.01%
$138.28
+5.8%
$1.00
-0.1%
$845.10
+2.34%
$227.57
+3.44%
$49.43
+1.82%
$104.12
+2.92%

Ripple CBDC Desteği Sunmak İçin Merkez Bankalarıyla Çalışmak İstiyor!

Dünya çapında milyonlarca insanın hayatını kaybettiği koronavirüs salgını, ekonomik belirsizlik ve hızla artmaya devam eden işsizlik rakamları.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sonuç olarak, hükümetler, pandeminin finansal sonuçlarını ele almak için merkez bankası dijital para birimleriyle giderek daha fazla ilgilenmeye başladı.

Uzun yıllar boyunca, CBDC’ler merkez bankacılarının kavramsal parçaları olarak kaldı. Ancak son zamanlarda, dünya genelinde hükümetler kendi ulusal para dijital paralarını oluşturma yönünde somut adımlar atmaya başladı. Örneğin, Çin Halk Bankası denemelere başladı. Bahamaların dijital para birimi ”Sand dollar”oldu. Bahamaların dijital para birimi yayılmaya başladı.

XRP ile yakın bağları olan San Francisco merkezli dağıtık defter girişimi Ripple, CBDC pastasından bir parça almayı amaçlıyor. Firma, dünya çapındaki merkez bankalarıyla birlikte çalışmayı ve CBDC girişimlerini XRP Ledger üzerinde oluşturmayı planlıyor.

Ripple, Dijital Para Birimlerinde Merkez Bankalarıyla Çalışmak İçin Yardımcı Olacak Bir Yönetici Arıyor!

Yakın tarihli bir iş ilanına göre Ripple, merkez bankası sözleşmeleri için kıdemli bir yönetici işe almak istiyor. Nitelikli bireyin, firmanın stratejisine ve merkez bankalarıyla işbirliğine “XRP Ledger üzerindeki merkez bankası dijital para birimi (CBDC) girişimlerini desteklemeye odaklanarak” liderlik etmesi gerekecektir.

Çeşitli projeler yapmak için merkez bankalarıyla ortaklıklar kurmanın yanı sıra, dünya çapındaki merkez bankacılarını eğitmekten de sorumlu olacak.

Ripple, gerçek zamanlı sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmada bir lider olmaya devam ediyor. Şirket, genellikle ağır ve pahalı eski sistemin üstesinden gelmeye yardımcı olan İsteğe Bağlı Likidite çözümünü oluşturmak için XRP kripto para birimini kullanıyor.

Finansal düzenleyiciler, dijital para birimlerinin daha kapsayıcı bir finansal sistemin geliştirilmesine yardımcı olarak ülkelerine fayda sağlamasını umuyor. Ripple’ın ana odağı uluslararası para havaleleri olduğundan, merkez bankalarıyla bir ortaklık, sınır ötesi ödemeler yapılabilecek bir eşleşme olabilir. Yeni başlayanlar için, XRP işlemleri saniyeler içinde sıfıra yakın maliyetle sonuçlanıyor.

Yeni merkez bankası sorumluluk verilen yöneticinin aktif bir şekilde “bankaların ve projelerin hedef listesini” yönetecegi ve bu projelerin başarıyla tamamlayacağını ön görüyor. Ripple, kripto para birimleri ve blockchain teknolojisinin merkez bankaları ve CBDC girişimleri ile entegrasyonu konusunda firma düşünce lideri olacak birini istiyor.

Yeni İş İlanı, Ripple’ın Teknolojisi ve CBDC Projeleri Arasında Birlikte Çalışabilirliği Sağlama Amaçlarını Hedefliyor!

The Scoop ile yakın zamanda yapılan bir podcast röportajında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, merkez bankalarının XRP Ledger kullanarak stabilcoin çıkaracağını öne sürdü. Garlinghouse ayrıca, XRP kripto para biriminin farklı fiat para birimlerini sorunsuz bir şekilde birleştirmek için de ideal olduğunu belirtti.

Ağustos ayında, Ripple küresel operasyonların üst düzey yöneticisi, Emi Yoshikawa şunları söyledi:

XRP ya CBDCs veya stablecoins birbirleriyle rekabet etmekten ziyade onların gelişimini tamamlamak isteyenlerin olmadığını söyledi.

Ripple’ın herhangi bir CBDC geliştirmesinin parçası olup olmadığı şu ana kadar net değil. Ancak firmanın yöneticileri bazı merkez bankaları ile görüşmelerde bulunuyor. Bu yılın başlarında, Ripple’dan Brad Garlinghouse ve firmanın diğer temsilcisi , Brezilya merkez bankasında yetkililerle “kurumsal meseleleri” tartıştıkları özel bir toplantı düzenlediler.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.