Ripple CEO’su: “2012 Yasal Belgeleri Açıldı ve Gerçekler Ortaya Çıktı!”

Ripple
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın aldığı tavsiyeleri içeren 2012 yasal notlarının kamuya sunulmasının ardından “gerçeği herkesin bilmesi gerektiği için ortaya çıktığını” ifade ediyor.

Haberi kamuya sunan savunma avukatı James K. Filan, bir dizi tweet’te iki yasal belgeye genel bir bakış attı. Her iki belgenin de daha önce bilinmeyen küresel bir hukuk firmasının kimliğini ortaya çıkaran Perkins Coie’den olduğunu söyledi.

İlk not Şubat 2012’de yazılmış ve Jed McCaleb ve Jesse Powell’a gönderilmiştir. İkincisi ise Ekim 2012’de yayınlanmış ve Chris Larsen ve Jed McCaleb’e gönderilmiştir.

İlk notun içeriğinde, NewCoin’in ICO gibi görünen bir şekilde teklif edilmesi durumunda, büyük olasılıkla bir menkul kıymet olarak sınıflandırılacağını belirtti. Ripple ise iş planını değiştirdi ve Perkins Coie’ye geri döndü ardından ikinci notu istedi. Bir öncekinden daha olumlu olan ikinci not, SEC’in aynı fikirde olmayacağına dair “küçük” bir risk olduğunu ifade ediyordu.

Perkins Coie ise Ripple Kredilerinin menkul kıymet olarak sınıflandırılmaması gerektiği sonucuna vardı. Belgeye göre Ripple, SEC’in Perkins Coie ile aynı fikirde olmama olasılığını azaltmak amacıyla harekete geçebilir.

James K. Filan, “Bu notlarda kesinlikle Ripple’ın pervasız olduğunu veya önemli riskleri göz ardı ettiğini gösteren hiçbir şey yok” dedi. Savunma avukatı, notların kamuya sunulmasının genel olarak Ripple ve bireysel sanıklar için olumlu etki yaratacağını düşünüyor.

Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, 2012’den kalan iki belgenin, XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak görülmediğini göstereceğini söyledikten sonra belgeler hakkında son sözünü şu şekilde söyledi:

“Artık kamuya açık olan bu notların sonucu açıktır: XRP, menkul kıymetler oluşturmaz. Ripple’ın 2012’de önde gelen bir firmadan yasal tavsiye alma öngörüsüne sahip olması, bu tavsiyeyi açık içtihat hukukunun yokluğunda ve SEC’in dijital varlıklar hakkında konuşmaya başlamasından beş yıl önce alması alkışlanmalıdır.”

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!