Ripple, Japonya’daki ATM’lere Entegre Edilecek!

ripple
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SBI Holdings, Ripple ile çalışan entegrasyonları Japonya’daki bütün ATM’lere entegre edecek.

Ripple’ın ortağı ve yatırımcısı olan SBI Holdings, Japonya genelindeki ATM’lere Ripple ile çalışan entegrasyonları ekleme planını duyurdu.

Japonya’da çeşitli bankaların ATM’lerine Ripple ile çalışan MoneyTap isimli platformun entegre edilmesi planının duyurulmasıyla bu haber, SBI’ın son finansal raporlarından ortaya çıktı.

Entegrasyonun amacı; hangi bankayla çalışıyor olurlarsa olsunlar, kullanıcılara ATM’ler üzerinden daha kolay finansman sağlamak.

SBI, Ripple teknolojisini Japonya’daki bütün ATM’lere entegre edecek

SBI, MoneyTap’in entegrasyonunun ayrıca bankaların ATM işlemleri sırasında ortaya çıkan masrafları da düşürmesine yarayacağını belirterek açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Günümüzde, her banka kendi banka uygulaması ile kendi ATM’sine sahip ama ortak bir uygulama ile aynı ATM çoklu banka ATM’si olarak ortaklaşa kullanılabilir.”

QR kod ve telefon numarası ile anlık para transferlerini kolaylaştıran MoneyTap, 2019 Ekim ayında iOS ve Anroid destekli olarak kurulmuştu. Eylük 2019’da SBI’nın CEO’su ve Ripple yönetim kurulu üyesi Yoshitaka Kitao, gelecekte XRP’yi para havalesi amacıyla kullanmayı hedeflediklerini belirtmişlerdi.

Artık Sygnum Bankası XRP’yi destekliyor

Ripple’ı benimseme uygulamalarıyla ilgili başka bir haber ise kendisini bir dijital varlık bankası olarak tanımlayan Sygnum’un XRP ticareti, muhafazası ve kredi hizmetlerini desteklemeye başlaması oldu.

Sygnum kurucuğu ortağı, Mathias Imbach, Ripple’ın global çekiş gücünden etkilendiğini belirterek, 300’den fazla finansal kuruluşun RippleNet ödemeleri ağına katıldığını vurguladı.

Imbach, “Şirketin XRP-bazlı çözümleri 700 milyar dolarlık hacme sahip global Amerikan Doları transferi işlemlerinin sorunlarını hedef alıyor,” diye de ekledi.

Her ne kadar Ripple ödeme piyasasında pay kazansa da, XRP sermaye değeri bakımından bugüne kadar ilk on arasındaki en zayıf seyreden kripto para oldu.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.