Telegram’a Yapılan 17 Milyon Dolarlık Yatırım Krediye Dönüştürüldü!

telegram
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Qiwi kurucu ortağı Sergey Solonin Telegram’ın kripto parası TON’a yapılan 17 milyon dolar değerindeki yatırımın %72 acil geri ödeme şartıyla gelecek yıl Nisan ayında %110 olarak geri ödenebilmesi için yeniden yapılandırılmaya gidildiğini doğruladı.

Önemli Bitcoin ve Kripto Para gelişmelerini kaçırmamak için Telegram kanalımıza buradan katılabilirsiniz.

Forbes Rusya’nın 16 Mart tarihli haberine göre, Qiwi grubunun kurucu ortağı ve TON’a 17 milyon dolar değerinde yatırım yapan Sergey Solonin, Telegram’ın kripto parasına yaptığı yatırımı kredi olarak tekrar yapılandırmaya karar verdi.

Telegram ağının sorunları

Telegram’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile detaylı olarak belgelenmiş mahkeme savaşının ardından, şirket TON ağını başlatmak için son tarih olan 30 Nisan’ı kaçırdı ve Gram tokenlerini dağıtması yasaklandı.

Yatırımcıların 15 Mayıs Cuma gününe kadar yatırımlarını %72 acil geri ödeme olarak almak mı istedikleri yoksa kredi olarak yapılandırıp 30 Nisan 2021’de değerinin %110’u kadarını geri almak mı istedikleri konusunda karar vermeleri istendi.

O zaman kredi seçeneğini seçen yatırımcıların umudu, SEC anlaşmazlığı çözüldüğünde paralarının Gram veya farklı bir kripto parayla ödenmesiydi. Ancak, 12 Mayıs’ta belirtildiği gibi Telegram, TON projesini halka açık bir şekilde terk etti.

Solonin yatırımının %30’unun dönüştürüleceğine inanıyor

Solonin’in 17 milyon dolarlık yatırımını krediye dönüştürme kararı, verilen sürenin sonunda 18.7 milyon dolar geri ödeme alacağı anlamına geliyor.

Solonin, 2018 yılında İlk Dijital Para Arzı (ICO) ile toplanan 1.7 milyar doların %30’unun krediye dönüştürüleceğine inanıyor. Bu Telegram’ı kalan yatırımcılara karşı 500 milyon dolarlık bir yükün altına sokacak.

“SEC ile ilişkilerdeki riskleri göz önüne alarak bir yıllık çalışmanın yeterli olduğunu düşünüyorum. Umarım bu süreçte Pavel, şirketin daha ileriye götürülmesi adına finansman veya gelir kaynakları bulabilir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!