Ripple, MoneyGram’daki Hissesinin Üçte Birini Satıyor!

MoneyGram
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple, MoneyGram’da olan payının bir kısmını satacak

28 Kasım’da Block tarafından yayımlanan bildiriye göre, Ripple MoneyGram’da olan hissesinin üçte birini satmaya hazırlanıyor. Hatta geçtiğimiz yıl havale firmasına yatırım yaptı.

ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan dosyaya göre ise, Ripple’nin 31 Mart 2020’ye kadar 4 milyon civarında MoneyGram payını ismi bilinmeyen bir finans kuruluşuna kendi adına satma yetkisini verdiği biliniyor.

Ancak satış sonrası Ripple’nin resmi olarak 2.3 MoneyGram payına ve ayrıca 5,9 milyon pay satın alma hakkı vereceğini de biliyor. Bu durum, Ripple’nin toplam hissesinin 8,2 milyona yaklaşacağını gösteriyor.

Olaya yüzde açısından bakarsak, Ripple payının %33’ünü satıyor(yetki payları dahil), yine de payının %67’sine yakın olacak.( 12 milyon – 4 milyon pay)

Block’a konuşan bir Ripple konuşmacısı şunları söyledi:

Ripple’nin bazı kazançlar elde etmek için mantıklı bir mali karar olan MGI( Uluslararası MoneyGram), asla ortaklığımızın var olan durumunun bir etkisi değildir.

Ripple MoneyGram satın aldığından beri, ikincinin hisse senedinin aniden fırladığı da gözden kaçmamalıdır. Ripple, 2019 Haziran ayında MoneyGram hisselerini satın aldığında, mevcut pazar fiyatı olan ortalama 7,45$’a kıyasla 4,10$’dan işlem görüyordu.

Ripple’nin MoneyGram’da önemli bir paydaş olması devam edecek

Konuşmacı, Block’a yapılan demeçte şunları ifade etti:

“MoneyGram’da satış sonrası, önemli bir paydaş olmaya devam edeceğiz”.

Ek Olarak:

Bir yılı aşkın sürede olağanüstü gelişme kaydettik ve hatta sınır ötesi ödemeler konusunda MoneyGram ile birlikte çalışmayı hevesle bekliyoruz.

Ripple, geçen yıl Kasım ayında 50 milyon$ yatırımını tamamladığını BİTCOŞAR’a bildirildi.

Benzer şekilde, Ripple’nin Blockchain destekli bir havale koridoru oluşturması için BAE merkezli ticari banka olan RAKBank,  Bangladeş yerleşkeli Bank Asya ile ortalık kurdu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!