XRP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. FİYAT TAHMİNİ
  3. XRP’de Ralli Kaldığı Yerden Devam Edebilir! l İbrahim COŞAR

XRP’de Ralli Kaldığı Yerden Devam Edebilir! l İbrahim COŞAR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP ralliye kaldığı yerden devam edebilir teknik olarak sağlıklı işaretler gösteriyor. Bu anlamda XRP ilerlemek için yeterli potansiyele sahip olsa da piyasa da her zaman bu planlar değişikliğe uğrayabilir.

Ripple (XRP) yakın bir zaman önce düzeltme yapsa da teknik olarak RSI’da henüz bir tersine dönüş sinyalini gösteren bir sapma olmadı ve ayrıca işlem hacmi ortalamanın üzerinde kaldı. Fakat piyasa, durgun girişler ve devam eden ralliye duyulan güvenin sarsılması gibi bazı zorluklarla karşı karşıya.

XRP rallisinin kaldığı yerden devam edebileceğini destekleyen temel göstergelerden biri, henüz bir tersine dönüşe yol açabilecek herhangi bir sapma belirtisi göstermeyen RSI indikatörüdür. Çünkü bu durum fiyat hareketinin arkasındaki momentumun güçlü kaldığını ve daha fazla kazanç için sağlam bir temel oluşturduğunu gösteriyor.

Ayrıca işlem hacmi de ortalamanın üzerinde kalmaya devam ediyor ve bu da piyasadaki ilginin ve likiditenin hala devam ettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, XRP’nin yaşadığı son düzeltme, piyasadaki bazı temel sorunların göstergesi olabilir. Düzeltmeler, herhangi bir varlığın fiyat hareketinin doğal bir parçası olsa da, bu düzeltmenin kapsamı ve süresi, XRP için potansiyel zorluklara işaret edebilir.

XRP’de son 10 günde %50 kâr yaptık!

XRP‘de geçen ay sadece 10 günde iki analiz yapıp kendi işlemlerimi sizinle paylaşmıştım ve her iki analiz ve işlemim nokta atışı çalıştılar ve hedefleri vurmuştuk. Birinci analizimde %30, ikinci analizimde %20 olmak üzere 10 günlük bir süre içerisinde toplamda %50’lik bir kâr yaptık. Yani 1.000$’la işleme giren 500$’lık, 10.000$’la işleme giren 5.000$’lık güzel bir kazanç sağladı. Herkese bol kazançlar diliyorum. Bakalım bu serinin üçüncü XRP analizim olan bu yazımda bunu devam ettirebilecek miyiz?

Bu arada paylaşımlarıma verdiğiniz tepkiler benim için çok önemli lütfen beğenin, yorum yapın ve paylaşın. Ne kadar çok etkileşim olursa ve ne kadar çok kitleye ulaşabilirsek bu beni motive ediyor ve daha çok çalışıp emek edip sizlere daha çok analiz yapmak istiyorum. Şimdiden desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma çok teşekkür ederim. Herkes işini yapacak, siz size düşeni ben bana düşeni…

XRP’de fiyat hedefim 0,65 dolar

XRP
XRP/USDT 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Kripto yatırımlarınızı daha karlı hale getirmek için TradingView’a katılın ve en iyi ticaret fırsatlarını kaçırmayın! TradingView’e buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ripple (XRP), 29 Mart’ta yılın en yüksek zirvesine ulaştıktan sonra bir süredir konsolide oluyor. Popüler altcoin, yakında tekrar kaldığı yerden yükselişine devam edebilir.

XRP şu anda 0,53 dolar seviyesinde bulunan direnci kırmaya çalışıyor. Son 1 haftadır bu bölgeyi iki kere test etti üçüncü defa test ederse kırma potansiyeli yüksek kırma potansiyelinin yüksek olmasının sebeplerini yazının başlarında söyledim.

Eğer bu seviye kırılırsa bir sonraki direnç 0,65 dolar seviyesinde bulunuyor. Fakat eğer 0,53 dolar seviyesini tekrar test eder kıramazsa yani buradan üçüncü kez ret yerse en yakın destekler sırasıyla 0,48 ve 0,45 dolar da bulunuyor.

Bu analiz yazısını yazdığım sırada XRP 0,50 dolar seviyesinde işlem görüyor. 0,53 dolar seviyesi kırılırsa işlem açılabilir. Böyle bir senaryoda XRP’de beklediğim fiyat tahminim ve hedefim 0,65 dolar bandı. Burası aynı zamanda FİB seviyesi. Böyle bir işlemde 0,48 dolar seviyesi ise muhtemel stop seviyesi olarak kullanılabilir.

Eğer 0,53 dolar seviyesi kırılmazsa ve yukarıda verdiğim destek seviyelerine düşersek ve hatta eski analizlerimde vermiş olduğum 0,4330 dolar seviyesini aşağı yönlü olarak kırar ve altında kapanış gelirse XRP’de 0,36 dolar desteğine kadar düşüş görebiliriz. Bu ihtimali şimdilik çok olası görmüyorum ama yine de ben sizlerle tüm ihtimalleri paylaşmak istedim. Tüm seviyeleri verdim her iki senaryoda da daha ne olsun. Ben bana düşeni fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum gerisi sizlerde, sevgiyle kalın…

Not: Yatırım tavsiyesi değildir, sadece bilgilendirme amaçlıdır ama hiçbir işleminizde “kaldıraç kullanmamanız” finansal geleceğiniz açısından yatırım tavsiyesidir.

XRP’de Ralli Kaldığı Yerden Devam Edebilir! l İbrahim COŞAR
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!