Kiyosaki

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Robert Kiyosaki’den Korkunç Uyarı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kişisel finans yazarı ve yatırımcı Robert Kiyosaki, kripto yatırımcılarına bir uyarıda bulundu.

Zengin Baba Yoksul Baba yazarı; bir dizi tweet’te yöneticilerin, yatırımcıların dijital varlıklarına el koymasıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Kiyosaki, Başkan Biden’ın yürütme emrinin, hükümetin mevcut kripto sektörü için, kendi dijital varlığını yaratmasının önünü açacağını tahmin ediyor.

Twitter’da 1,8 milyon takipçiye sahip olan ve uzun süredir kripto piyasasıyla ilgilenen popüler yatırımcı Robert Kiyosaki takipçilerine, ekonominin bir balonun içinde olduğu ve patlaması halinde finansal bir yedekleme planına sahip olmayı düşünmeleri gerektiği konusunda da dikkat etmelerini söyledi.

“B planın var mı? Dünya tarihinin en büyük balonunun içindeyiz. Hisse senetlerinde, gayrimenkulde, emtialarda ve petrolde balonlar mevcut.

Gelecek? Hiper enflasyonlu olası depresyon.

B planım: girişimci olmak, borsadan uzak durmak, kendi varlıklarını yaratmak, borcu para olarak kullanmak, altın, gümüş, Bitcoin, silah biriktirmek.”

Kiyosaki’nin kariyer serüveni bu güne kadar tartışmasız geçmedi. 2013 yılında, ücretli seminerlerine katıldıktan sonra memnun olmayan insanlar tarafından aleyhine davalar açılmıştı.

2012’de, bir zamanlar en çok satan yazar, Rich Global LLC adlı şirketlerinden biri aracılığıyla iflas başvurusunda bulunmuştu.

Başkan Biden Çarşamba günü, kripto para varlıklarının ve blok zinciri teknolojisinin faydalarından yararlanma ihtiyacını vurgularken aynı zamanda tüketiciler ve genel finansal sistem için riski azaltan bir yürütme emri imzaladı. Söz konusu emir, ayrıca bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmanın artılarını ve eksilerini de inceliyor.

Beyaz Saray, büyüyen kripto ekonomisine yatırım yaparken, Amerikalıların korunmasını sağlamak için en iyi uygulama çözümlerini bulmakla birden fazla ABD kurumunu görevlendirdi. Ve ayrıca çıkarabilecekleri dijital para biriminin de, piyasadaki çoğu varlıktan farklı olacağını medyaya sundu.

Robert Kiyosaki’den Korkunç Uyarı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!