Rusya, Telegram Yasağını Kaldırdı!

telegram
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’da yetkililer, uzun süredir devam eden Telegram’ı yasaklama politikası başarısızlığa uğrayınca, uygulama üzerindeki yasağı sona erdirmeye karar verdi. Telegram, yasağa rağmen Rusya’da en çok kullanılan şifreli mesajlaşma uygulaması oldu.

Rusya Federasyonu İletişim, Enformasyon Teknolojileri ve Medya Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), sonunda, iki yıllık yasağı kaldırdığını açıkladı.

Kurumdan 18 Haziran’da (bugün) yapılan resmi açıklamada, Rusya Genel Başsavcılığı ile yaptıkları görüşme sonrası, Telegram uygulamasına erişim engellemesinin tamamen kaldırıldığı belirtildi.

Roskomnadzor’un açıklamasında ana hatlarıyla, düzenleyicinin, Telegram CEO’su Pavel Durov’un, terörizm ve aşırıcılığa karşı duruşundaki iyi niyetinin takdirle karşılandığı ifade edildi. Kurumun bu açıklamasının, Durov’un Telegram ekibinin kullanıcıların gizliliğini sağlayarak terörizm ve aşırıcılıkla aktif olarak mücadele ettiğini açıklamasının hemen ardından cevaben gelmesi, dikkat çekti.

4 Haziran’da yayınladığı bir mesajda Durov, Telegram’ın her ay binlerce şiddet içeren ifadenin kamuya açık olarak yayınlanmasını önlediğini kaydetmişti. Durov, şöyle demişti:

“Telegram ekibi her ay, onbinlerce kamuoyunu şiddet ve terörle kışkırtma girişimini engelliyor. […] Telegram, gizlilik politikasına uygun olarak yazışmaların gizliliğini sağlarken, bir yandan da küresel terör eylemlerini önleyen bir sistem geliştirdi.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!