BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,388.50
-7.17%
$2,978.92
-6.95%
$0.93
-5.46%
$157.81
-5.89%
$23.12
-11.15%
$361.62
-7.87%
$5.12
-12.62%
$4.16
-10.69%
$40.65
-10.26%
$42,390.03
-7.17%
$2,978.60
-6.96%
$0.93
-5.46%
$157.81
-5.89%
$1.00
0%
$1,094.07
-6.96%
$226.91
-10.53%
$48.58
-8.65%
$116.98
-7.95%

Rusya’nın Tokenizasyon Testi Tamamlandı

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Başarılı bir tokenizasyon (hassas verilerin rastgele ve benzersiz bir değer ile ifade edilmesi) denemesi, Rusya’nın planlanan kripto para birimi mevzuatında büyük bir değişikliğe sebep olabilir.

Rusya Merkez Bankası (CBR), 17 Şubat’ta Regulatory Sandbox (Regülasyon Oyun Alanı) ile Nornickel tarafından geliştirilen platformu kullanarak Blockchain tokenizasyon testini tamamladığını duyurdu.

Banka daha sonra Rusya’nın tokenizasyon platformlarına uyum sağlaması için Rusya‘nın dijital varlık yasasını değiştirmeyi önerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Platform, tüm kuruluşlara açıktır ve birçok varlık tarafından desteklenen hibrit tokenlerin piyasaya çıkarılmasını mümkün kılıyor. Teknoloji, kullanıcılara yeni bir yatırım olanağı sunarken şirketler için de finansman seçeneklerinin arttırdığı söyleniyor.

CBR Fintech birimi başkanı Ivan Zimin, tokenizasyon testinin, Regulatory Sandbox tarafından desteklenen en büyük projelerden biri olduğunu belirtti. Zimin, özellikle hibrit token oluşturabilme olanağından dolayı heyecan duyuyor. Hibrit tokenların şirket ve kullanıcıların taleplerine hızlı bir şekilde uyum sağlayabileceğine inanıyor.

Zimin, ayrıca bankanın deneme sürecinin ardından yasa değişiklik teklifinde bulunduğunu da belirtti:

Coinzilla Banner (728x90)

“Rusya Merkez Bankası, deneme programının sonuçlarından sonra, gelişen dijital varlık piyasasına entegre edilmesi gereken ‘dijital finansal varlıklar’ ile ilgili federal yasalarda değişiklik teklifinde bulundu.”

Platform, dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Nornickel tarafından geliştirildi. Platformu esasen paladyum metalini tokenize etmek için geliştiren şirket, Aralık 2019’da dijital varlık ticaret platformunun testlerine başladı.rusya'nın tokenizasyon

Rusya’nın tokenizasyon yasalaşmasında durum belirsiz

Rus hükümetinin kripto paralara karşı olan tutumu ise tam tersi.

Rusya Meclisi, Ocak 2018’de dijital varlıkların kullanımı ile ilgili bir yasa üzerinde çalışmaya başladı. Birkaç kere ertelenen bu yasa teklifi, Şubat 2020 itibariyle hala değerlendirilmeye devam ediyor.

Rusya’nın yeni başbakanı dijital ekonominin hükümetin önceliklerinden biri olduğunu açıkladı. Buna rağmen tüm üyeler aynı fikirde değil. Ülkenin yasa düzenleyicileri, Blockchain’i desteklese de kripto paralara hala şüpheyle yaklaşıyorlar.

Rusya hükümetinin, Kasım ayındaki harcamalar için kripto para ödemelerini yasaklamayı ve Bitcoin (BTC) birikimlerine gerektiği zaman el koymayı mümkün kılabilecek bir yasal düzenlemeyi değerlendirdiği söyleniyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.