Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyebilecek Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri (16 Ekim)

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında bir haftanın daha sonuna geldik. Geçen bir hafta boyunca lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaklaşık %3 kayıpla yeni haftaya başladı.

ey

Kripto para piyasası, bu hafta gerçekleşecek olan bir dizi önemli olaya odaklanıyor. Hem kripto dünyasını hem de genel ekonomiyi etkileyebilecek bu gelişmeler yakından takip ediliyor.

İşte son ekonomik verilere göre bu hafta Bitcoin ve altcoin‘lerin fiyat hareketlerini etkileyebilecek önemli gelişmeler:

🚨 Bu Hafta Gerçekleşecek Önemli Gelişmeler 🚨

16 Ekim Pazartesi

ProShares, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’inin başlatılması planlanıyor.

Ethereum

ProShares, ters borsada işlem gören fonlar ve benzer ürünler dahil olmak üzere borsada işlem gören fonların ihraççısıdır. 2006 yılında kurulan ProShares, ABD’de en büyük borsada işlem gören fon ihraççılarından biridir. Şirketin yönetim altındaki varlıkları 2023 yılı sonunda 65 milyar doları aşmıştır.

İlginizi Çekebilir: Fed Faiz Artışına Devam Edebilir!

ProShares, ABD’de ilk Bitcoin ETF’sini piyasaya sürmesiyle tanınmaktadır. Şirket, 2021’de ProShares Bitcoin Strategy ETF’sini (BITO) piyasaya sürdü. BITO, spot Bitcoin fiyatını takip eden ilk borsada işlem gören fondu.

ProShares, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’sinin (ETHE) piyasaya sürülmesini planlıyor. ETHE, Ethereum vadeli işlemlerini takip eden bir borsada işlem gören fon olacaktır.

ProShares’in arkasındaki kişi Michael Sapir’dir. Sapir, 2006 yılında ProShares’i kurdu ve şirketin CEO’su olarak görev yapmaktadır. Sapir, finans sektöründe 40 yılı aşkın deneyime sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Cardano (ADA) Fiyatında Geleceğe Dair Soru İşaretleri: Daha Da Düşer mi?

ProShares’in Ethereum Vadeli İşlemler ETF’sinin piyasaya sürülmesi, Ethereum’a yatırım yapmanın daha erişilebilir bir yolunu sağlayacaktır. ETHE, yatırımcıların Ethereum’un fiyat hareketlerinden yararlanmalarına olanak tanıyacak.

• Toplam arzın %0,83‘üne tekabül eden 34,5 milyon dolar değerinde Uniswap (UNI) kilidi açılacak.

Flux’un (FLUX), saat 18.00’da SSP Wallet tanıtımı gerçekleşecek. Bir tarayıcı cüzdanında güvenlik, basitlik ve güç hepsi bir arada sunulacak.

SSP Wallet, Flux’ın yeni ve yenilikçi cüzdanıdır. Kullanıcıların FLUX ve diğer kripto para birimlerini kolayca ve güvenle depolayabilmesini, göndermesini ve almasını sağlar. SSP Wallet ayrıca Flux ekosistemindeki diğer uygulamalara ve hizmetlere erişim sağlar.

İlginizi Çekebilir: Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) İndirimi Düşmeye Devam Edecek mi? Yatırımcılar Endişelenmeye Başladı!

SSP Wallet duyurusu, Flux topluluğu için büyük bir haberdir. Flux ekibi, SSP Wallet’ın Flux ekosistemini büyüteceğine ve daha fazla kullanıcıyı Flux’a çekeceğine inanıyor.

SSP Wallet’ın güvenlik, basitlik ve güce odaklandığını vurgulamaktadır. Bu, SSP Wallet’ın kullanıcılar için kullanımı kolay ve güvenli bir cüzdan olacağı anlamına gelmektedir.

17 Ekim Salı

•  EOS (EOS) EVM v.0.6.0 lansmanı yapılacak.

• Toplam arzın %0,73‘üne tekabül eden 6 milyon dolar değerinde The Graph (GRT) kilidi açılacak.

• Toplam arzın %1,56‘sına tekabül eden 17 milyon dolar değerinde ApeCoin (APE) kilidi açılacak.

• Mina (MINA) Testworld Mission 2.0’ın bir sonraki aşaması başlatılacak.

• aelf (ELF) v1.6.0 yükseltmesi saat 13.00’da gerçekleşecek.

18 Ekim Çarşamba

• Avrupa Bölgesi Yıllık Enflasyon Oranı (TÜFE) verisi saat 12.00’da açıklanacak. (Yüzde 4,3 gelmesi bekleniyor, önceki yüzde 5,2’ydi.)

• ABD Beige Book saat 21.00’da yayımlanacak. (Bu rapor ekonomik koşullar hakkında bilgi verir.)

• Tesla kazanç raporu açıklanacak.

• Toplam arzın %0,79‘una tekabül eden 12 milyon dolar değerinde Lido DAO (LDO) kilidi açılacak.

19 Ekim Perşembe

• Fed Başkanı Powell saat 19.00’da konuşma yapacak.

• Türkiye Brüt Döviz Rezervleri verisi saat 14.30’da açıklanacak. (Önceki 83,15 milyar dolardı.)

• ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları verisi saat 15.30’da açıklanacak. (213K gelmesi bekleniyor, önceki 209K’ydı.)

• ABD Merkez Bankası (Fed) bilançosu saat 23.30’da açıklanacak. (Önceki 7,952 trilyon dolardı.)

• yearn.finance (YFI) veYFI saat 03.00’da başlatılacak.

veYFI, Yearn Finance için bir oylama emanet tokenidir. YFI sahiplerinin, oylama gücü ve ödüller karşılığında jetonlarını belirli bir süreliğine kilitlemesine olanak tanır. YFI’nizi ne kadar uzun süre kilitlerseniz, o kadar fazla oylama gücü ve ödül alırsınız.

Gauge (gösterge) oylaması, veYFI sahiplerinin Yearn Finance’in ödüllerinin nasıl dağıtılacağına oy vermesine olanak tanır. veYFI sahipleri, hangi havuzların daha fazla ödül almasını istediklerini ve ne kadarını almaları gerektiğini oylayabilirler.

Snapshot, Yearn Finance’in tüm veYFI sahiplerinin ve oylama güçlerinin bir kaydını aldığı bir zaman noktasıdır. Gauge oylamasına katılmak için, snapshot’ten önce veYFI’nizi kilitlemeniz gerekir.

dYFI (discount YFI), indirimli bir YFI tokenidir. Kullanıcıların YFI’yi indirimli olarak satın almasına olanak tanır. dYFI, herhangi bir zamanda 1:1 oranında YFI’ye dönüştürülebilir.

veYFI’yi kilitlemenin en iyi zamanı, 12 Ekim’deki snapshot’ten öncedir. Bu, sahip olduğunuz en fazla oylama gücü ve ödülü sağlayacaktır.

Özetle, veYFI, Yearn Finance kullanıcılarının oylama gücü ve ödüller kazanmalarına olanak tanıyan yeni bir tokendir. Gauge oylamasına katılmak ve dYFI satın almak için, 12 Ekim’den önce veYFI’nizi kilitlemeniz gerekir.

20 Ekim Cuma

• Toplam arzın %5,6‘sına tekabül eden 65 milyon dolar değerinde Axie Infinity (AXS) kilidi açılacak.

22 Ekim Pazar

• Toplam arzın %8,5‘ine tekabül eden 6 milyon dolar değerinde S.S. Lazio Fan Token (LAZIO) kilidi açılacak.

Bu önemli gelişmeler, kripto para piyasasında dalgalanmalara neden olabilir ve Bitcoin ve diğer altcoin’lerin değeri üzerinde etkili olabilir. Kripto para yatırımcıları ve piyasa takipçileri, bu gelişmeleri yakından izleyerek ticaret stratejilerini geliştirebilir ve kararlarını buna göre şekillendirebilir.

Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyebilecek Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri (16 Ekim)
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!