BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

Sıcak Gelişme: Suçlamaların Odağındaki Bitcoin Borsasının CEO’su İstifa Etti

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin türevleri borsası BitMEX, ABD hükümetinin dört kurucusunu ve yöneticisini suçlamasından bir hafta sonra bugün liderlik değişikliklerini duyurdu.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

İçindekiler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

CEO istifa etti

Davanın sanıklarından biri olan Arthur Hayes, artık Bitcoin borsası BitMEX CEO’su değil. Benzer şekilde, adı geçen ve tutuklanan başka bir sanık olan Samuel Reed, artık borsanın CTO’su değil.

Davanın üçüncü davalı kurucusu Ben Delo, BitMEX’in ana şirketi olan 100x Group’ta yönetici pozisyonunda olmayacak. Ek olarak, Greg Dwyer, iş geliştirme müdürü rolünden ayrılıyor.

CEO kim oldu

Coinzilla Banner (728x90)

Bu arada, 100x Group’un baş işletme sorumlusu Vivien Khoo, geçici CEO oldu. Ben Radclyffe, ticari direktör olarak, müşteri ilişkileri yönetimi ve finansal ürünlerin gözetimi için ek sorumluluğa sahip olacak.

100x Group başkanı David Wong, “Yönetici liderliğimizdeki bu değişiklikler, BitMEX platformu aracılığıyla tüm müşterilerimize üstün ticaret fırsatları sunarken diğer yandan kurumsal yönetişimin en yüksek standartlarını koruyarak temel işimize odaklanabileceğimiz anlamına geliyor” diyor ve ekliyor:

“BitMEX Kullanıcı Doğrulama Programının tamamlanması da dahil olmak üzere 100x Grubunun büyümesini ve gelişimini sürdürmek için iyi bir konuma sahip olağanüstü bir üst düzey liderlik ekibimiz var. Tüm müşterilerimize sürekli destekleri için teşekkür ediyoruz.”

BitMEX, 1 Ekim’de Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından açılan iki dava ile karşılaştı. CFTC, türev borsasını ve operatörlerini kayıtsız bir ticaret platformu işletmekle ve kara para aklamayı önleme ve müşterinizi tanıyın düzenlemelerini ihlal etmekle suçladı. DOJ, Banka Gizliliği Yasasını ihlal ettiği iddiasıyla Hayes, Delo, Reed ve Dwyer aleyhine suç duyurusunda bulundu.

BitMEX’in ana şirketi ve CFTC davasında adı geçen sanıklardan biri olan HDR Global Trading, o sırada suçlamalarla mücadele etme sözü verdi.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Davaların bir sonucu olarak, Bitcoin türevleri borsası BitMEX son günlerde büyük geri çekilmelere tanık oldu. Çeşitli veri takipçilere göre, şu anda yaklaşık 422 milyon dolar değerinde olan 40.000’den fazla Bitcoin BitMEX’ten çekildi

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.