Sıcak Gelişme: PayPal, ABD Kullanıcılarının Bitcoin Satın Almasını, Satmasını ve Tutmasını Sağlıyor

PayPal
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PayPal, kripto para birimlerine ayrılmış yeni bir hizmeti duyurdu. Dünyanın en büyük ödeme sistemlerinden birinin kullanıcılarının kripto satın almasını, satmasını ve tutmasını sağlayacaktır. Paxos, varlıkları saklayacak ve PayPal’a likidite sağlayacaktır.

PayPal Bitcoin’i entegre ediyor

Şirket, yeni bir hizmet sunmanın motive edici faktörleri arasında, salgını ve hükümetin merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’ler) olan ilgisini adlandırdı. PayPal, on merkez bankasından birinin yakında bir CBDC yayınlamayı planladığını vurguladı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Hizmetin PayPal’a bağlı 26 milyon satıcıya da sunulacağını belirtmek gerekir. Kripto, küresel ölçekte mal ticareti yapmak için kullanılacağından, kripto para biriminin benimsenmesi için önemli bir gelişme. Paxos CEO’su Charles Cascarilla, şunları paylaştı:

“PayPal küresel ekosistemi, 346 milyon aktif hesaba (26 milyondan fazla ticari hesap dahil) sahiptir ve önümüzdeki yıllarda kripto piyasalarının boyutunu ve erişimini önemli ölçüde etkileme potansiyeline sahiptir.”

Şirketin CEO’su Dan Schulman, “merkez bankaları ve düzenleyicilerle çalışmanın önemini vurgularken, CBDC kavramı henüz yeni doğuyor. Bu arada, ödeme şirketi piyasada zaten var olan kripto para birimlerinden yararlandı” diyor.

Hangi kripto paralar olacak?

PayPal dijital cüzdanı üzerinden satın alınabilecek ilk kripto listesi Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’i içerir. Hizmet, önümüzdeki haftalarda ABD’deki müşteriler için etkinleştirilecektir.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

2020’nin sonuna kadar PayPal’da kripto satın almak veya satmak için herhangi bir ücret alınmayacak ve hizmet, kripto depolama için ücret talep etmeyecek.

Daha da ileri giderek PayPal, yeni teklifi 2021’de Venmo ve birkaç uluslararası pazara genişletme niyetinin sinyalini verdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!