Solana

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Solana Ağına Saldırı Gerçekleşti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana’nın blok zincirinin bugün erken saatlerde başka bir DDoS saldırısına uğradığı bildirildi, ancak ağ şu an itibariyle tekrar iyi durumda görünüyor. Bu, son birkaç aydaki üçüncü benzer olay gibi görünüyor.

Solana DDoS Saldırısına Uğradı

Tanınmış Çinli gazeteci Colin Wu’ya göre Solana, 4 Ocak günü sabah saatlerinde saldırıya uğradı. Saldırganın, DDoS saldırısını sürdürmek için spam’den yararlandığı düşünülüyor. Ağ yaklaşık dört saat sonra tekrar çevrimiçi oldu. Bir DDoS saldırısı, genellikle kurbanın web kaynağına birden çok istek göndererek ağı tıkar ve platformun doğru çalışmasını engeller.

Solana vakfı tarafından olayı doğrulayan hiçbir resmi ayrıntı açıklanmazken, bu olay son altı aydaki üçüncü olay olarak kayırlara geçti. Ek olarak, Twitter’daki bazı hesaplar, Solana’nın kesinti yerine büyük bir yavaşlama yaşadığını iddia etti. Reddit’te var olan r/CryptoCurrency subreddit alt dizisinin üyeleri de bu sorunu bildirdi ve ‘sistemin savunmasızlığının yatırımcılar için ölüm çanı’ olduğunu iddia etti.

“Saldırganları suçlamak sadece sahtekarlıktır. İyi tasarlanmış bir blok zincirinin saldırganlara karşı korunuyor olması gerekiyor, ağın parametrelerine göre bloklar üretmeye devam etmesi gerekiyor, birisi işlemleri spam olarak gönderdiği için ara vermemesi gerekiyor.”

Solana Ağına Saldırı Gerçekleşti!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!