Solana Tekrar Ciddi Sorunlarla Karşı Karşıya! Kullancılar Zorluk Yaşıyor!

Solana
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok zinciri, 17 Mayıs’tan bu yana durumunu normal tutmakta sorun yaşadığından, kullanıcıları için ne yazık ki Solana bir kez daha ciddi ağ sorunlarıyla karşı karşıya kaldı.

Şu anda Solana, daha uzun blok işlemenin neden olduğu zincirleme zamanında gecikme olan bir saat kayması sorunuyla karşı karşıya olduğunu bildirdi. Ağın performansını doğrudan etkilemediği için kullanıcılar sorunu fark etmeyeceklerdir.

Ağda bir saat kaymasına sahip olmanın ana dezavantajı, Solana üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamalar tarafından zamanın yanlış yansıtılmasıdır.

Solana durum sayfasının bir ekran görüntüsüyle başlayan iki haftalık ileti dizisi, ağın düşük performansla karşı karşıya olduğunu, bu nedenle blok süresinin ve işlemenin normal değerlerinin altında olduğunu, kullanıcıların işlemlerini yapmaya çalışırken sorun yaşadığını gösteriyor. Bildirildiğine göre, 17 Mayıs’taki kesinti sekiz saatten fazla sürmüştü.

Bu olaydan daha sonra Ethereum yanlısı kullanıcılar, Solana’nın durum sayfasının önceki kesinti sürelerine ilişkin verileri içermediğini fark etti ve bu da sayfadaki bilgileri tarafsız hale getirdi. 22 Mayıs’ta Van Ness, durum sayfasına göre Solana’da başka bir kesinti daha bildirdi. Ve konu yine aynıydı.

Ağın şu anda karşı karşıya olduğu sorun daha az kritik olsa ve normal kullanıcıların performansını bile etkilemese de, ağın durumunun zaman geçtikçe daha da kötüleşme olasılığını barındırıyor.

Sürekli kesinti, Solana’da başlatılan yeni projelerin eksikliği ve diğer sorunlar, son 60 günlük ticarette değerinin yüzde 70’ini kaybeden ağın kripto parası üzerinde satış baskısına neden oldu.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, SOL 41 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ayrıca kripto varlık son 24 saatte değerinin yüzde 5’ini kaybetti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!