SON DAKİKA: ABD Enflasyon Oranı Açıklandı!

ABD
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemleri bugün açıklanan ABD enflasyon verilerinin öncesinde yükselmeye başlamıştı ve ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın önceki oturumda verdiği ifadenin ardından hisse senedi piyasası yükselmeye devam etmişti. Petrol ise Omicron öncesi yüksek seviyelerini tekrar gördü.

Faiz artışları için daha hızlı bir takvimin olmaması, yatırımcıların, daha riskli varlıklara yönelmesine sebep oldu.

S&P vadeli işlemleri, Nasdaq ve S&P 500’ün Salı günü 2022’nin en iyi seanslarını kaydetmesinin ardından Wall Street’te daha güçlü bir açılışa işaret ederek yüzde 0,11 yükseldi.

Brent ham petrol vadeli işlemleri yüzde 0,48 artışla varil başına 84,13 dolara yükseldi ve ABD ham petrol vadeli işlemleri yüzde 0,66 artışla varil başına 81,76 dolara yükseldi.

Veriler açıklanmadan önce Amerikan doları 13,82 TL seviyesinden, Euro 15,71 TL seviyesinden ve gram altın 808 TL’den işlem görüyordu.

Enflasyon Oranı Açıklandı!

ABD Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık: yüzde 7.0 olarak açıklandı. Beklentiler de aynı şekilde yüzde 7.0’dı.

Aylık bazda ise yüzde 0.5 olarak açıklandı. Ancak beklentiler yüzde 0,4 yönündeydi.

Açıklamanın ardından döviz kurlarında bir hareketlilik görülmedi. Ancak açıklandığı dakikada Bitcoin’de yükseliş gözlemlendi. Saat tam 16:30’u gösterdiğinde Bitcoin, yüzde 1,37’lik bir alış baskısı kaydetti.

Yazının yazıldığı sırada, BTC, 43.835 dolardan işlem görüyor.

Screenshot 2 1

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.