Son Dakika Gelişmesi: Kripto Türevleri Borsası BitMEX Sahiplerine Suç Duyurusu – Kurucu Ortak Tutuklandı

bitmex-
bitmex-
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto türevleri borsası BitMEX’e ve kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes de dahil olmak üzere operatörlerine karşı suç duyurusunda bulundu.

Kurallar ihlal mi edildi?

Hayes – kurucu ortaklar Ben Delo ve Samuel Reed ile birlikte – kayıtsız bir ticaret platformu işletmekle ve kara para aklamayı önleme ve müşterinizi tanıma düzenlemeleri dahil olmak üzere CFTC kurallarını ihlal etmekle suçlanıyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

40 sayfalık şikayette ayrıca, BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading Limited’in yanı sıra 100x Holdings Limited, ABS Global Trading Limited, Shine Effort Inc Limited ve HDR Global Services (Bermuda) Limited’in de sanık olarak isimleri belirtiliyor.

Suç duyurusu, “BitMEX’i, belirlenmiş bir sözleşme piyasası veya takas yürütme tesisi olarak CFTC onayına sahip olmadan takasların ticareti veya işlenmesi için bir tesis işletmekle ve dijital varlık türev işlemlerini margin işlem getirmek için Bitcoin’i kabul ederek ve kaldıraçlı perakende emtia işlemlerinin karşı tarafı olarak hareket ederek bir vadeli işlem komisyonu traderı şeklinde çalışmakla” suçluyor.

Yasadışı faaliyetler engellenmeli

CFTC Başkanı Heath Tarbert yaptığı açıklamada, “Dijital varlıklar türev piyasalarımız ve ekonomimiz için büyük umut vaat ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin bu alanda küresel bir lider olması için, bu davada iddia edildiği gibi yasadışı faaliyetleri kökten kaldırmamız zorunludur. Yeni ve yenilikçi finansal ürünler, ancak piyasa bütünlüğü varsa gelişebilir. Kurallarımıza uyarak doğru şeyi yapan borsalara karşı kanunları çiğneyen kötü oyuncuların avantaj elde etmesine izin veremeyiz” diyor.

Ayrı bir davada, Adalet Bakanlığı Hayes, Delo, Reed ve BitMEX iş geliştirme başkanı Greg Dwyer aleyhine Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle suç duyurusunda bulundu. DOJ basın açıklamasına göre Reed, Perşembe sabahı Massachusetts’te gözaltına alındı ve orada federal mahkemeye çıkacak.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

FBI müdür yardımcısı William Sweeney yaptığı açıklamada, “Bugün burada iddia ettiğimiz gibi, dört sanık, şirketlerinin BitMEX kripto para ticaret platformu aracılığıyla, ABD’nin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerinden kaçınarak Banka Gizlilik Yasasını kasten ihlal ettiler” açıklamasında bulundu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!