Hindistan

SON DAKİKA: Hindistan Özel Kripto Yasağını Reddetti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hintli eski finans sekreteri Subhash Garg, Hindistan merkezli yerel haber kanalı News 18 ile yaptığı röportajda, “özel kripto para birimlerini” yasaklama fikrini reddetti.

Bitcoin, bu haberin ardından hızla 58 bin dolara yükseldi.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Garg, kripto para birimlerinin ve blok zinciri teknolojisinin muazzam potansiyelini vurgularken, özel kripto paraları yasaklamanın bir hata olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Tartışmalı bir kripto yasasına ilişkin son meclis tartışmaları, yasağın genişliğine dair net bir belirti olmamasına rağmen, kripto para yasağı endişelerini artırmıştı. Kripto para birimi fiyatları, Hindistan’daki parlamentonun Kış Oturumunda Kripto Para Birimi ve Resmi Dijital Para Birimi Yasası Düzenlemesi, 2021 dahil olmak üzere 26 yeni yasa önerisini tanıtacağını ve listeleyeceğini açıklamasının ardından düştü.

Endişeleri gidermek için eski finans sekreteri, kripto para birimlerini yasaklamak için böyle bir önlemin kabine tarafından tasarlanmadığını veya düşünülmediğini vurguladı. Bu arada Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman bugün parlamentoda önceki kripto yasa tasarısının değiştirildiğini ve yakında yeni bir yasa tasarısının sunulabileceğini duyurdu. Kripto para reklamları yasa dışı olmayacak olsa da, yatırımcıları eğitmek için girişimlerde bulunulacak.

Kripto para kapsamında dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Hindistan, uluslararası ilgi görmeye devam ediyor.

SON DAKİKA: Hindistan Özel Kripto Yasağını Reddetti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.