Telegram Kurucusu Pavel Durov, Gram Token Davasında İfade Verecek!

pavel durov
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Telegram’ın, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesinin son bölümüne gelindi. Şirket kurucusu Pavel Durov, iki Telegram çalışanıyla birlikte ifade verecek.
25 Kasım’da New York Güney Bölge Mahkemesi Bölge Hakimi P. Kevin Castel, Pavel Durov’un vereceği ifadenin, ilgili taraflarca anlaşmaya varılan bir yerde 7 veya 8 Ocak 2020’de gerçekleşmesine karar verdi.
Telegram başkan yardımcısı Ilya Perekopsky de ifade verecek. Perekopsky’nin ifade tarihi 16 Aralık 2019’da belirlendi.
Bir Telegram çalışanı olan ve 1.7 milyar Dolarlık GRAM token satışı yapan Shyam Parekh ise, 10 Aralık 2019’da ifade verecek.
Durov, SEC’in Gram tokenleri yatırımcılara sattığı sırada, kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı ile de ilgilendiği iddialarıyla karşı karşıya.
SEC’in suçlamalarının ardından, Telegram 16 Ekim’de bir dava açtı. Firma kendi kripto parasının güvende olmadığını ve şirkete karşı ön soruşturma talebinin reddedilmesi gerektiğini savundu.

Lansman Tarihi Ertelendi!

SEC’in Telegram aleyhindeki suçlamalarının bir sonucu olarak, Telegram, Açık Ağ’ın (TON) piyasaya sürülmesini 31 Ekim’e ertelemek zorunda kaldı.

Gram token satışına ilişkin satın alma anlaşmalarında, TON’un o tarihe kadar piyasaya sürülmemesi durumunda, yatırımcıların oylama sonrasında para iadesi alabilecekleri belirtiliyor.

Bu sebepten, Telegram, yatırımcılarına ağ kurulumunu resmi olarak erteleme veya fonlarının bir kısmını iade etme önerisini sundu.

Sonuç olarak, TON’daki ve GRAM token satışlarındaki yatırımcılar, geçici lansman tarihini Nisan 2020’ye erteleyen geri ödemeye karşı oy kullandılar.

Telegram’ın önce 24 Ekim’de yapılması planlanan mahkemesinin ilk celbi, 2020’nin sonlarına kadar ertelendi. Çünkü hem firma hem de SEC, suçlama yapılan konunun gerçek olup olmadığıyla ilgili bazı karışıklıklar olduğunu keşfettiler.
19 Ekim’de yatırımcılara yazılan bir mektupta, Telegram yakın zamandaki duruşmaların 18-19 Şubat 2020 tarihine ertelenmesinin, mevzuata ilişkin sorunlarının çözüme kavuşturulması yönünde olumlu bir adım olduğunu söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!