Terra (LUNA) Yatırımcıları Dikkat: Bu Riskleri Göze Almalısınız!

LUNA
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda Terra (LUNA) blok zincirinin muazzam büyümesi sonrasında, CNBC Make It projesi, LUNA ile ilişkili olabilecek en büyük riskleri açıkladı.

CNBC’nin eğitim platformu olan CNBC Make It, LUNA yatırımcılarının dikkat etmesi gereken olası artıları ve eksileri açıkladığı uzun bir yazı yayınladı.

LUNA, UST Sabitleyici Güvenilirliğinden ve Düzenleyici Sorunlardan Etkilenebilir

Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu olan Matt Hougan, CNBC’den Taylor Locke ile gerçekleştirdiği röportajda, yüksek performanslı blok zinciri platformu olan Terra’nın yerel dijital varlığı olan LUNA’ya yatırım yapmanın risklerini iki ana kategoriye ayırdı.

Her şeyden önce, Terra’nın stabilcoin’i olan UST, 1:1 sabit değerini ABD Doları fiyatında tutmak zorunda. UST mekanizmalarında LUNA token’ları kullanıldığından, iki varlığın performansı birbirini etkileyebilir. Ne kadar UST basılırsa ona oranla LUNA yakılacağı için, performans açısından, UST’nin kullanım durumunun artması gerekmektedir.

Ardından, stabilcoin’lerle ilgili düzenleyici konular da potansiyel yatırımcılar tarafından dikkate alınmalıdır. CNBC’nin konuşmacısı, Terra’nın şirketi Terraform’un şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından araştırıldığını da hatırlattı.

Düzenleyicilerin soruşturması, sentetik varlıklar için bir platform olan Terraform’un Mirror Protocol’ü ile ilgilidir. SEC, kayıt dışı menkul kıymetler satıp satmadığını öğrenmek için Terraform’a karşı dava açtı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!