fiyat analiz

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

5 Aralık BTC, SOL, LUNA, SHIB ve DOGE Fiyat Analizi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük 10 kripto para listesindeki tüm kripto paralar yeniden yeşil bölgede olduğu için piyasa kaybettiği pozisyonlarını geri döndürmeye çalışıyor.

En buyuk 10 kripto para
CoinMarketCap’e göre en büyük 10 kripto para

BTC/USD

Bugünkü yükselişe rağmen, Bitcoin (BTC) geçen haftaya göre neredeyse yüzde 10 düştü.

btc
TradingView tarafından sağlanan BTC/USD grafiği

Haftalık grafiğe göre Bitcoin (BTC), hayati destek çizgisini kırdığı ve şu anda 50.000 doların altında işlem gördüğü için orta vadeli bir düşüş eğilimine girdi. Boğaların 53.000 doların üzerine çıkması ve yükseliş eğiliminin devam etmesi için inisiyatifi ele almaları gerekiyor.

Ayrıca, işlem hacmi arttı, bu durum yatırımcıların pozisyonlarını sabitlemiş olabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 47.922 dolardan işlem görüyor.

SOL/USD

Solana (SOL), geçen hafta yüzde 3 arttığı için Bitcoin’den (BTC) çok daha iyi durumda.

 

sol
TradingView tarafından sağlanan SOL/USD grafiği

Solana (SOL), 180 dolarlık destek ve 259 dolarlık direnç arasında geniş bir skalada işlem görüyor. Yakın zamandaki düşüşe rağmen, alıcılar desteğin yanlış bir şekilde kesilmesinden sonra inisiyatifi elinde tutuyor. Şu anda, 200 ile 210 dolar aralığında yatay ticaretin devam ettiğini görmek için iyi bir şans var.

SOL, yazının yazıldığı sırada 183,37 dolardan işlem görüyor.

LUNA/USD

LUNA, piyasa düşüşünden sonra daha yüksek işlem görmeye başladığı için bugün en çok kazanan oldu. Son yedi günde LUNA, yüzde 63 yükseldi.

luna
TradingView tarafından sağlanan LUNA/USD grafiği

LUNA artan işlem hacmine karşı 78 dolar ile yeni bir zirve belirledi. Şu anda, daha olası fiyat hareketi yatay olarak 70 ile 78 dolar arasında işlem görüyor. Bununla birlikte, alıcılar direnci kırabilir ve üzerinde sabitleyebilirse, yükseliş 85 dolar ve üzerine çıkabilir.

LUNA, yazının yazıldığı sırada 62,59 dolardan işlem görüyor.

DOGE/USD

DOGE, önceki haftaya göre yüzde 12,54’lük bir fiyat değişikliği ile LUNA’nın tam tersi işlem görüyor.

doge
TradingView tarafından sağlanan DOGE/USD grafiği

DOGE, 0,20 dolarlık hayati seviyeyi kırdığı ve şu anda hayati seviyenin altında işlem gördüğü için yükselişten ziyade düşüş eğiliminde. Keskin düşüşe rağmen, alıcıların kayıp pozisyonları eski haline getirmek için enerji biriktirmeleri gerekiyor.

Bunu yapmayı başarırlar ve 0,17 dolar civarında işlem yapmaya devam ederlerse, 0,25 dolar civarında bir likidite bölgesi testi görme potansiyeli var.

DOGE, yazının yazıldığı sırada 0,1750 dolardan işlem görüyor.

SHIB/USD

SHIB, DOGE’dan daha iyi görünüyor çünkü memecoin’in fiyatı geçen hafta sadece yüzde 2 düştü.

shb
TradingView tarafından sağlanan SHIB/USD grafiği

SHIB, 0,00003528 ABD dolarından destekte bir düşüş yaşadı ve ardından geri dönüş geldi. Fiyat bu seviyenin üzerinde kalana kadar boğalar durumu kontrol etmeye devam ediyor. Ancak, inisiyatifi kaybederlerse, düşüş 0,00002010 dolardan en yakın desteğe kadar devam edebilir. Genel olarak, önceki seviyelere geri dönmek isteyen alıcılar için 0,00003528 dolar seviyesi çok önemlidir.

SHIB, yazının yazıldığı sırada 0,00003728 dolardan işlem görüyor.

5 Aralık BTC, SOL, LUNA, SHIB ve DOGE Fiyat Analizi