TRON Ağı Saldırıya Uğradı – Fiyat Ne Durumda?

tron
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRON CEO’su Justin Sun, 2 Kasım’da TRON ağının “normale döndüğünü” belirten kısa bir tweet atarak kullanıcıları paralarını TRON’a yatırmaya teşvik etti. Daha sonra ağın gerçekten başarılı bir şekilde saldırıya uğradığını doğruladı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Saldırı nasıl oldu?

Sun, bir sözleşmenin geliştiriciye verilen yetkiyi kullanarak kötü niyetli işlemler başlattığını belirtti. Defter tutma ve işlemlerin onaylanmasından sorumlu güvenilir bir TRX temsilcisi olan süper temsilci, saldırı sırasında yeni blokların üretimini durdurmak zorunda kaldı.

TRON’un subreddit topluluğundaki bir kullanıcı saldırı sırasında ağın kapalı olduğunu belirten bir gönderi yaptı ve diğer kullanıcılar bunu onayladı.

Saldırı 1 Kasım Pazar 22:14 UTC’den bu sabah 01:40 UTC’ye kadar yaklaşık üç saat sürdü. Sun’a göre saldırganlar ağı kapatarak kar elde etmeye çalışıyorlardı.

Sun, “zincirdeki verilerin bozulmadan kaldığını ve kullanıcı varlıklarının kesinlikle güvende olduğunu” ekledi.

Saldırının Ardından TRON Fiyat Düşüşü

Bu güvencelere rağmen TRON’un TRX token fiyatı, Sun’ın duyurusunu takiben neredeyse %3 düştü.

TRX price has fallen over 2% in light of the mainnet attack.

TRON Vakfı, saldırıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı, sadece Sun’ın yorumunu retweetleyerek ve olaydan saatler sonra yayınlanan bir blog gönderisinde saldırıyı görmezden geldi.

Proje, yıllar boyunca, genellikle Sun’ın sosyal medyadaki kendi faaliyetlerinden kaynaklanan çeşitli tartışmaların odak noktası olmuştur. Blok zinciri proje lideri yanlış bir şekilde TRON’un yeteneklerinin Ethereum’u aştığını iddia ederek endüstri uzmanlarından çok eleştiri aldı.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

TRON ayrıca Ethereum teknik incelemesinin yanı sıra diğer projelerin kodlarını da çalmakla suçlanıyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de bu iddiaları doğruladı.

Projenin topluluktaki biraz sarsıntılı itibarı ışığında, piyasa duyarlılığı, saldırı etrafındaki ayrıntılar daha somut olana kadar muhtemelen belirsizliği yansıtmaya devam edecek.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!