Türk Lirası’na Eşdeğer Kripto Para BiLira, BTSE Borsasında Listelendi!

bilira
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTSE borsası, Türk Lirası’na eşdeğer yerli sabit kripto para birimi BiLira’yı kripto para ticareti listesine aldığını açıkladı. TRYB (BiLira) kısaltmasıyla 19’uncu sırada listeye alınan yerli kripto para, BTSE spot piyasasında, Tether’a (USDT) karşılık alınıp satılabilecek. Yani BiLira (TRYB) ile Tether (USDT) ticareti başladı.

Türkiye kripto paraya hazır

BTSE’nin yerli sabit kripto para birimi BiLira’yı listelemesi, yeni filizlenmekte olan kripto para sektörü için basit bir listelemenin ötesinde anlam taşıyor. BTSE Kurucusu ve CEO’su Jonathan Leong, BiLira’nın listeye alınmasına ilişkin, “Türk kullanıcılar, daha düşük havale ücreti ödeyecek ve ellerinde bulunan TRYB’leri anlık olarak nakit paraya çevirebilecekler” ifadelerini kullandı.

BTSE’nin Türkiye piyasasına bu yılın başlarında girdiğini belirten Leong, “Türkiye’deki güçlü ve giderek büyüyen kripto para topluluğunun birikimlerini, BTSE’ye çektiğini” söyledi. Leong, kullanıcılardan, Türk Lirası ile işlem yapmak için gelen ve gittikçe artan talepler sonucunda TRYB’yi listeye aldıklarını da kaydetti.

BiLira’nın Kurucu Ortağı ve COO’su (Operasyon Müdürü) Vidal Artditi ise Türkiye’nin gelecekte küresel Blockchain teknolojisi alanında önde gelen bir yere sahip olacağını tahmin ettiğini belirterek, Türklerin kripto para sektörüne çok ilgi duyduklarının ve çabuk uyum sağladıklarının altını çizdi.

Türk vatandaşlarının kripto paraları çoğunlukla e-ticaret için kullandığını belirten Artditi, hedge risk’leri (riskten korunma) önlemek açısından da Türkiye’de çok kullanıldığına işaret etti. Ticaretin Türk kültürünün geleneksel parçası olduğunu ileri süren Artditi, “Türkiye’nin kültürel farklılıkları, kripto para ve Blockchain ile gerçek anlamda yankılanacak” ifadelerini kullandı. Artditi, Türkiye’deki mobil cihaz kullanım oranının yüzde 90’ın üzerinde olduğunu belirterek, “QR kodu ve mobil bankacılık uygulamaları ile çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz” dedi.

BiLira spekülasyon amaçlı bir para değil!

Türkiye’nin güçlü ticaret geleneğine dikkat çekmesine rağmen Artditi, BiLira’nın BTSE borsasında “spekülasyon amaçlı bulunmadığını” da öne sürdü.

Artditi, açıklamalarına şunları ekledi:

“Burada balon oluşturmak amacıyla bulunmuyoruz. Gerçek kullanım olayları oluşturmak için buradayız. İnsanlar burada bir lira bile komisyon ödemeden aylık 100 bin euro’luk satın alma yapabilsin diye gerekli sistemimizi ve platformumuzu kurduk. Şirketimize kısa dönemde mali zarar verecek olsa bile buraya erişim son derece kolay olacak. Bu ürünün herkes için değerli bir iş teklifi olduğundan eminiz ve ürünümüz, insanların hayatını gerçek anlamda değiştirebilme gücüne sahiptir. Türkiye’de, kazandıklarını her hafta ülkelerindeki ailelerine gönderen, değişik ülkelerden gelmiş  çok sayıda göçmen var. Aynı zamanda banka hesabı kullanmayan ama kripto paralarını bir butona basarak kolayca transfer etmek isteyen de çok sayıda insan bulunuyor.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!