Twitter Saldırılarının Perde Arkası!

twitter
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz 2020 tarihinde kripto para borsalarının Twitter hesaplarının hacklenmesi ile başlayan bu olaylar, Barack Obama ve Joe Biden’ın hesaplarına kadar sıçradı. Twitter ise yaptığı açıklama ile saldırıların hedefinin şirketin çalışanlarının olduğunu açıkladı.

Dünyayı sarsan bu Twitter hacklenme olayının ardından dün gece Twitter’dan ikinci bir açıklama geldi. “Twitter Support” hesabından yapılan açıklamaya göre, organize bir siber saldırı ile karşı karşıya kaldıkları, hackerların bazı sistem içi dinamiklere ve araçlara ulaşabilen şirket çalışanlarını hedef aldıkları ve bu sayede bu operasyonlarını gerçekleştirdikleri belirtildi.

Barack Obama’dan Elon Musk’a kadar birçok ünlünün Twitter hesabı ele geçirildi

Dün akşam saatlerinde dünya, Eski ABD Başkanı Barack Obama’dan Tesla’nın Kurucusu Elon Musk’a kadar birçok ünlünün Twitter hesaplarının ele geçirilmesiyle adeta çok ilginç bir olaya tanıklık etti.

Binance’e hala üye değilseniz ömür boyu komisyonlarda %20 indirim alabilmek için buradan kayıt olabilirsiniz.

Bu ele geçirilen birçok Twitter hesabından “hediye Bitcoin (BTC)” dolandırıcılığına yönelik tweet’ler atılırken dün gece Twitter’dan “saldırının farkındayız ve gerekeni yapıyoruz” tarzında bir açıklama yapılmıştı ve bu açıklamanın hemen ardından ikinci bir açıklama daha geldi.

Saldırıyı yapanların asıl amacı çalışanlarmış

Organize olarak yapılan bir siber saldırı ile karşı karşıya kaldıklarını belirten açıklamada şunlar belirtildi:

“Soruşturmamız devam ediyor fakat buraya kadar şu bilgilere ulaştık; hackerlar, iç sistemlere ve araçlara erişimi olan bazı şirket çalışanlarımızı hedef alarak bir sosyal mühendislik saldırısı yaptılar.

Ele geçirdikleri bu Twitter hesaplarını arasında doğrulanmış ünlü kişilerin hesaplarına erişip onlar adına tweet paylaştılar. Bunu yapanların başka hangi kötü amaçlı aktiviteleri gerçekleştirdiklerini veya hangi bilgiye ulaşabilecekleri konusunu detaylı inceliyoruz ve bu konu hakkında bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Bu saldırıyı tespit eder etmez, hemen ele geçirilen tüm hesapları kilitledik ve atılan bu tweet’leri de hesaplardan kaldırdık. Soruşturmamız sürüyor ve içerisinde doğrulanmış hesaplarında bulunduğu (ele geçirildiği belli olmayan hesaplar da dahil) büyük bir takım hesapların da işlevselliğini sınırlandırdık.

Bu tamamen yıkıcı bir çözümdü fakat riski azaltmak için kritik bir hamleydi. İşlevsellik tekrardan sağlandı fakat bu konuda yeni tedbirler alınabilir  ve bu gerçekleşirse sizi bilgilendireceğiz.

Saldırganların ele geçirdiği tüm hesapları kilitledik. Bu hesaplara, sadece hesap sahibinin güvenli bir şekilde erişebileceğine emin olduktan sonra tekrar aktif edeceğiz.

Soruşturmamız hala devam ederken bunun yanında iç sistemlerimize ve araçlarımıza erişimi durdurmak için çok kritik adımlar attık. Sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!