Ünlü Analist, 100 Bin Dolarlık Bitcoin Tahminini Tekrarladı, Bu Tahminin Ne Zaman Geçersiz Olabileceğini Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü analist PlanB, Bitcoin için yıl sonu fiyat tahmininin gerçekleşeceğine inandığını tekrarladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

“What Bitcoin Did” podcast yayınında konuşan PlanB, kripto para birimi alanında popüler hale getirdiği stok-akış modeline olan inancını koruduğunu söyledi.

Geleneksel varlıkların değerlemesinde yaygın olarak kullanılan stok-akış modeli, mevcut arzı üretim oranına göre ölçerek fiyatı tahmin etmeyi amaçlamaktadır.

PlanB‘ye göre, Bitcoin 2021’in sonunda altı haneli bir fiyata ulaşacak.

“Hiç şüphem olmadı. Hala yıl sonunda en az 100.000 dolar olacağını düşünüyorum. Ve çok zaman var. Şu anda 40.000 dolar seviyesindeyiz. Yani 2.5 kat yükselmesi demek. Tarihsel olarak bir veya iki ayda daha fazlasını yaptık. Yani yapılabilir. kendime çok güveniyorum…

İnternette hala 20.000 dolardan Bitcoin almak isteyen insanlar görüyorum. Ancak, öyle olacağını sanmıyorum.

Noel’e kadar 100.000 dolar olacaktır.”

PlanB ayrıca, verilere doğrusal bir denklem uygulanarak iki değişken arasındaki ilişkinin oluşturulduğu doğrusal regresyon tabanlı bir modelle, stok-akış modelinin ne zaman geçersiz hale geldiğini belirlemenin “kolay” olduğunu söylüyor.

“Bu sadece doğrusal bir regresyon, değil mi? Yani bu regresyonun artık geçerli olmadığı da çok açık…

Stok akış modeli, yarılanmadan bu yana yükselen stok akış oranını artırmamız gerektiğini söylüyor. Yani bir nevi bunun gerçekleşmesini bekliyoruz. Ama düştüğünde, yani birkaç yıl, örneğin birkaç ay 30, 20, 40 bin dolar seviyelerinde kaldığımızda, o zaman bu linear (doğrusal) regresyon çizgisinin artık verilerle uyuşmadığını söyleyebiliriz.

Ne zaman geçersiz olduğunu görmek çok kolaydır. Ve yatırımcılar bunu kolay bir şekilde fark edebilir.” 

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır.
BİTCOŞAR’ın görüşünü yansıtmaz. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmanızı önermiyoruz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!