Ünlü Analist: “Bitcoin Kasım Ayında Çıldıracak!”

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü zincir üstü (on-chain) analisti Willy Woo, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki aylarda “çıldıracağını” tahmin ediyor.

What Bitcoin Did podcast’inin yeni bir bölümünde Woo, BTC’lerini en az beş ay boyunca tutan kişilerin önümüzdeki aylarda piyasayı etkileyeceklerini söyledi.

“Bu bir makro döngü olayıdır. 2015, 2014’ün dibinde görebilirdiniz. 2019’un dibinde gördünüz ve aslında, geri döndüğümüz 2020’de gördünüz. Covid krizi vardı. Tüm kripto paraları toplayan Michael Saylor vardı ve bu, uzun vadeli sahiplerin bir başka zirvesiydi. Bir zirveye doğru ilerliyoruz ve önümüzdeki aya kadar mevcut oranlarda zirvede olacağız.

Bu, yüksek birikim anlamına geliyor. Zirve birikimi, bu tür bir yatay hareket ve ondan sonra bir hızlanma yaptığımız anlamına geliyor.

Son artış, geçen yıl Ekim ayından başlayarak 10.000 dolardan 60.000 dolar arasında gerçekleşti. Bundan önceki artış, birkaç ay içinde 4.000 dolardan 14.000 dolara olan çıkıştı. Yani Ekim’de yükseliş başlarsa, Kasım’dan sonrasına kadar devam eder. İşte o zaman yükseliş gerçekleşir. Bütün kripto paralar bu uzun vadeli kişiler tarafından tutuluyor.

Bu piyasa çıldıracak gibi.”

Woo ayrıca zincir üzerindeki verilere baktığını ve bu döngünün 2013 boğa piyasasından farklı olduğuna inandığını söylüyor. Woo’ya göre, mevcut boğa koşusunun büyük bir artışla sona ereceğine inanmıyor.

“Yatırımcılar arasındaki verilerde görebildiğimiz en son şey, bunun tekrarlanmayacağıdır ve bu döngü 2013 gibi çift yükseliş olayına benzemiyor. Bu tamamen farklı. Bu, daha önce hiç görmediğimiz yeni 2020 sonrası döngü… Zincire bakarsanız, tamamen farklı bir yapı görürsünüz, bunu daha önce hiç görmedik…

Bu çok umut verici. Bir kez daha yükseliş yaşayacağız ve her zirvede gerçekleşen Aralık satışlarını geride bırakacağız.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!