Ünlü Analiste Göre Bitcoin Yükseliş Sinyali Veriyor!

BTC
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto analisti Tech Dev, bir belirtecin Bitcoin (BTC) için büyük bir artışın geldiğine dair nadir bir sinyal verdiğini söyledi.

Bir tweet’te analist, 3 haftalık mumlar ve herhangi bir kripto varlık için trend dönüşlerini tanımlayan bir metrik olan ve girdap göstergesi (VI) içeren Bitcoin grafiğini paylaşıyor.

”Bitcoin 3 haftalık Vortex Gösterge geçişi…

1 yıldan fazla bir süre önce aktif olan arz, yüzde 60’ı aştığından…

Dormansi Akışı dibe vurduktan sonra…”

Bitcoin
Kaynak: Techdev_52/Twitter

Girdap göstergesi metriği iki eğilim çizgisini ölçer: VI+ ve VI-. TechDev’e göre, Bitcoin’in iki VI trend çizgisi 2015’ten bu yana yalnızca üçüncü kez sinyal verdi. Her sinyal de, lider kripto varlığı için önemli bir fiyat artışıyla sonuçlandı.

Ardından uzman analist, belirli bir süre boyunca hacim ağırlıklı ortalama birikim ve dağılımı ölçen bir metrik olan Chaikin Para Akışı’na (CMF) göz attı.

TechDev, göstergenin kullanışlı olup olmadığı hakkında şunları söylüyor:

“CMF metriği, göreli alım/satım basıncını çıkarmak için hacme göre mum kapanış performansını hesaba katar. 0 çizgisinin kesişmesi, o TF’de bekleyen bir trendin tersine döndüğünü bizlere kanıtlıyor.”

Analist, CMF metriğini kullanarak Bitcoin’in, kripto varlık tarihinde yalnızca beşinci kez yükseliş çizgisini nasıl geçtiğini şu şekilde ifade etti.

“Bitcoin 2 haftalık Chaikin Money Flow, tarihinde yalnızca 5. kez yükselişi geçti.”

Bitcoin
Kaynak: Techdev_52/Twitter

Bitcoin girdap gösterge metriğinde olduğu gibi Tech Dev, CMF boğa çizgisinin her sinyalinin BTC’deki yükseliş trendlerinden önce geldiğinin altını çiziyor.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatte yüzde 6,65 artış gerçekleştirerek 47.880 dolardan işlem görüyor.

Ünlü Analiste Göre Bitcoin Yükseliş Sinyali Veriyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.